Obiecywał szybkie zyski. Oszukał kilkanaście osób na ponad milion złotych

Autor:
ms//rzw
Źródło:
PAP
Sędziszów Małopolski (Podkarpacie)
Sędziszów Małopolski (Podkarpacie)google earth
wideo 2/7
google earthSędziszów Małopolski (Podkarpacie)

Zarzut oszustwa kilkunastu osób na kwotę ponad miliona złotych usłyszał 36-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego (województwo podkarpackie). Oferował umowy, które w krótkim czasie miały przynieść duże zyski. Trafił do aresztu. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jak poinformował oficer prasowy ropczyckiej policji młodszy aspirant Wojciech Tobiasz, kilka dni temu do komisariatu policji w Sędziszowie Małopolskim zgłosił się mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który powiadomił o oszustwie na swoją szkodę.

- Jak relacjonował mężczyzna, został namówiony przez znajomego do udzielenia mu pożyczki, która miała zostać przeznaczona na wykup floty pojazdów i ich dalszą odsprzedaż, co w krótkim czasie miało wygenerować szybki zysk. Jak się okazało, zgłaszający został oszukany. Stracił w ten sposób kilkanaście tysięcy złotych - poinformował Tobiasz.

W niedługim czasie na policję zgłosiły się kolejne osoby, które w ten sam sposób zostały oszukane.

Czytaj tez "Oferowała pomoc przy zdobyciu wsparcia z tarczy antykryzysowej. Pieniądze trafiały na jej prywatne konto"

Brał od klientów pożyczki, oferował szybkie zyski

Według ustaleń policji mężczyzna, prowadząc działalność ubezpieczeniową, oferował klientom poza polisami również inwestycje, mające przynieść szybkie zyski.

- W tym celu mężczyzna uzyskiwał od pokrzywdzonych pożyczki, które miały być przeznaczone na wykup floty pojazdów, a następnie ich szybką odsprzedaż z dużym zyskiem - przekazał oficer prasowy.

Mężczyzna oferował również inwestycje na wysoko oprocentowywanych lokatach.

Początkowo wywiązywał się z zobowiązań

- Chcąc wzbudzić zaufanie, początkowo wywiązywał się z przyjętych zobowiązań i wypłacał klientom rzekomo zarobione pieniądze - wyjaśnił Tobiasz.

Zwrócił uwagę, że takie działanie podejrzanego uwierzytelniało jego działalność, a jednocześnie powodowało, że przybywali nowi klienci. Mężczyzna jednak po pewnym czasie przestawał się kontaktować z osobami, które udzieliły mu pożyczek - dodał policjant.

Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, wynosiły od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czytaj tez Ojciec z synem mieli oszukać 30 osób na ponad milion złotych. Do sądu trafił akt oskarżenia

Został zatrzymany, usłyszał kilkanaście zarzutów

Podejrzany o oszustwa 36-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego został zatrzymany, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu kilkunastu zarzutów oszustw na kwotę ponad miliona złotych.

Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego areszt na trzy miesiące.

Apel policji

Policja zwraca się do osób, które mogły zostać oszukane przez podejrzanego o składanie zawiadomienia w tej sprawie w jednostkach policji najbliższych swojego miejsca zamieszkania.

- Będą one dołączone do postępowania w tej sprawie - dodał.

Za zarzucane 36-latkowi przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości