Kraków

Dwaj mężczyźni podejrzani o pedofilię w rękach policji

Kraków

Małopolska PolicjaPolicjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pedofilię

Małopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pedofilię. Jeden z nich zamieścił anons w sieci, oferując nieletnim pieniądze w zamian na kontakt seksualny. Drugi nękał smsami i dotykał 11-letniego chłopca, bo ten "wpadł mu w oko".

Pierwszy z zatrzymanych to 50-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Mężczyzna uwodził nieletnie dziewczyny w sieci. Na jednym z portali internetowych zamieścił dwuznaczny anons zachęcający do kontaktu.

– Policjanci od jakiegoś czasu przyglądali się działaniom mężczyzny. Dzięki ich czujności szybko udało się ustalić kto jest autorem wpisu. – mówi Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mężczyzna nawiązał kontakt z nieletnią. Przez kilka dni korespondował z nią, a następnie zaproponował spotkanie w motelu i pieniądze w zamian za kontakt seksualny. Zatrzymano go w miejscu, gdzie się umówił. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Wysyłał smsy z propozycjami

Drugi zatrzymany to 37-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna zaczął pojawiać się na jednym z krakowskich osiedli, obserwując grupę bawiących się chłopców. – Jak sam przyznał, jeden z nich „wpadł mu w oko” – dodaje Ciarka.

Podstępem zdobył numer telefonu 11-letniego chłopca i nękał go smsami. Kilka dni później podszedł do niego i zaczął go dotykać. Powiadomieni przez rodziców dziecka policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanego. Przedstawiono mu zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej 15 roku życia.

Autor: Jork / Źródło: TVN24 Kraków/ małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja

Pozostałe wiadomości