"Duży przyrost hospitalizacji, coraz więcej zajętych respiratorów". Wojewoda małopolski apeluje o ostrożność

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Profesor Drąg: cały świat szuka leku na COVID-19TVN24
wideo 2/7
TVN24Profesor Drąg: cały świat szuka leku na COVID-19

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita poinformował, że w poniedziałek odnotowano znacznie więcej hospitalizacji w związku z zakażeniem koronawirusem. Maleje też liczba wolnych respiratorów.  

O sytuacji Kmita poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zaapelował też do Małopolan, by przestrzegali zasad sanitarnych, utrzymywali dystans, nosili maseczki i korzystali ze środków dezynfekujących.

"Mamy duży przyrost hospitalizacji osób z koronawirusem w porównaniu do dnia wczorajszego. Dziś w szpitalach w regionie mamy zajętych przez pacjentów z potwierdzeniem Covid-19 2895 łóżek. To aż 112 łóżek więcej niż w niedzielę!" – czytamy we wpisie wojewody.

922 nowe przypadki

Tylko w szpitalach tymczasowych przebywa łącznie 238 pacjentów, czyli o 27 więcej niż w niedzielę: w szpitalu Expo 104 pacjentów, w CUMRiK-u (Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof) - 110, w szpitalu tymczasowym w Krynicy Zdroju - 24.

Wzrasta liczba zajętych łóżek respiratorowych - w poniedziałek (stan na popołudnie) wolnych jest ich 14; zajętych jest 390 z 404. W niedzielę wolnych było ponad 20 łóżek respiratorowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Tylko w niedzielę zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżały 840 razy. Wolnych łóżek dla zakażonych pozostaje jeszcze 742.

Według danych resortu zdrowia minionej doby (w niedzielę) w Małopolsce testy potwierdziły zakażenie u 922 osób, osiem zmarło. W sobotę wielkanocną odnotowano zaś 1 692 nowe przypadki, zmarło 12 osób. 

Niemal 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. W szpitalach ostatniej doby przybyło ponad 700 pacjentów.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock