Spacer na wysokości 17. piętra w koronach drzew i zjeżdżalnia długa na 60 metrów. Pięknie!

Kraków

Ścieżka wznosi się nad koronami drzewfot. Słotwiny Arena
wideo 2/2

Wznosi się na wysokości ponad 900 metrów nad poziomem morza i jest ponad dwa razy dłuższa od sopockiego mola, ma ponad kilometr. W Krynicy-Zdroju (Małopolska) otwarto pierwszą w Polsce ścieżkę spacerową nad koronami drzew.

- Ze ścieżki można zobaczyć między innymi szczyt Jaworzyny Krynickiej i panoramę Krynicy-Zdroju. To też jedyne miejsce w regionie z panoramą 360 stopni i najwyższa w Polsce wieża widokowa – mówi Grzegorz Lenartowicz, koordynator projektu.

Ścieżka została zbudowana na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Sama wieża ma 49,5 metra wysokości – to w przybliżeniu wysokość przeciętnego 16-17 piętrowego bloku.

Przy budowie ścieżki, podpieranej przez 18 wież wsporczych i 87 słupów, wykorzystano drewno robinii akacjowej. - Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia – zachwala rozmówca portalu tvn24.pl.

Dla wszystkich

Lenartowicz podkreśla, że ścieżka dostosowana jest zarówno do osób, które planują wejść na górę samodzielnie, jak i do tych, którzy nie chcą lub nie są w stanie tego zrobić. – Ścieżka to łagodna platforma, spokojnie można z niej korzystać prowadząc na przykład wózek z dzieckiem lub będąc osobą niepełnosprawną – zapewnia przedstawiciel Areny.

Spacerowicze mogą dostać się na ścieżkę sześcioosobową kolejką krzesełkową lub pieszo, utwardzonym szlakiem PTTK. Taki spacer zajmuje około 40 minut - wystarczy, by nacieszyć się widokami.

Ścieżka została zbudowana na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena Słotwiny Arena

Cały rok na ścieżce

- Dopiero się otworzyliśmy, ale już cieszymy się bardzo dużą popularnością, również wśród turystów ze Słowacji – mówi koordynator projektu.

Ścieżka ma być otwarta przez cały rok, ceny indywidualnych biletów dla dorosłych wahają się od 39 złotych (samo wejście na wieżę) do 69 złotych (wejście na wieżę widokową oraz wjazd i zjazd kolejką).

Ścieżka ma być otwarta przez cały rokSłotwiny Arena

Autor: wini/i / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Słotwiny Arena