Nie żyje noworodek zakażony koronawirusem. "W 13. dobie życia doszło do poważnego kryzysu"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24
25 571 nowych zakażeń koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/5
TVN2425 571 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

Zmarł 16-dniowy noworodek, był zakażony koronawirusem. Jak powiedział prof. Ryszard Lauterbach, p.o. kierownik Kliniki Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, w 13. dobie życia chłopca doszło do poważnego kryzysu zdrowotnego.

Dziecko trafiło na Szpitalny Oddział Ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, gdzie potwierdzono zakażenie koronawirusem, ale też oznaczono bardzo wysoki poziom glukozy. Chłopiec został przewieziony do Kliniki Neonatologii.

- Dziecko miało olbrzymi obrzęk mózgu i ekstremalnie wysokie poziomy glukozy, mimo podawania insuliny. Nie wykluczamy, że przyczyną tego było jakieś zaburzenie genetyczne, prowadzące do tak wysokich poziomów glukozy - być może wrodzona cukrzyca o bardzo silnej ekspresji. Śmierć nastąpiła nagle – powiedział prof. Lauterbach. Przyczynę zgonu wyjaśnią badania genetyczne i metaboliczne.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Prof. Lauterbach dodał, że u donoszonych noworodków o prawidłowej wadze, które uległy zakażeniu koronawirusem, choroba ma w miarę łagodny przebieg.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

2229 kolejnych zakażeń

Według raportu opublikowanego w sobotę przez służby sanitarne ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 2229 osób z Małopolski, w tym u 578 z Krakowa. Zmarły 83 osoby w wieku od 16 dni do 96 lat, 53 z nich miały choroby współistniejące. Od początku pandemii w Małopolsce zmarło z powodu COVID-19 1195 chorych.

PRECZYTAJ TAKZE: Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: