Kraków

Konkurs na logo Zimowych Igrzysk 2022. Do wygrania 31 tys. zł

Kraków

Wikipedia / TwitterKraków ogłosił konkurs. Do wygrania jest 31 tysięcy zł

Władze Krakowa ogłosiły konkurs na opracowanie logotypu miasta, które będzie się ubiegało o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r.

"Konkurs na logo Miasta Aplikujacego Kraków 2022 ogłoszony! Zapraszam do udziału!" - zachęca Jagna Marczułajtis-Walczak na Twitterze, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków ZIO 2022

- Zwycięski logotyp będzie służył identyfikacji wizualnej Krakowa jako miasta, ubiegającego się o organizację 24. Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz 13. Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich 2022. Będzie umieszczany na różnego typu materiałach informacyjno-promocyjnych wspierających kandydaturę naszego miasta - informuje zastępca dyrektora ds. informacji Urzędu Miasta Krakowa Filip Szatanik.

Konkurs dla wszystkich

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani (osoby fizyczne i firmy), którzy mieszkają lub mają siedzibę na terenie Polski.

W szczególności miasto liczy na studentów, absolwentów oraz pracowników naukowych uczelni artystycznych, a także profesjonalnych artystów-grafików i projektantów.

Prace można przysłać do 30 grudnia 2013 r. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną, maksymalnie 31 tys. zł.

Kontrowersyjne igrzyska

Polski Komitet Olimpijski dokonał oficjalnego zgłoszenia Krakowa jako kandydata na gospodarza XXIV zimowych igrzysk olimpijskich i XIII igrzysk paraolimpijskich w 2022 roku na początku listopada.

Pomysł budzi wiele kontrowersji. Część mieszkańców domaga się referendum w tej sprawie. CZYTAJ WIĘCEJ

W 2006 roku o organizację zimowej olimpiady ubiegało się Zakopane. Według Rogalskiego, który brał wtedy udział w przygotowaniach o prawo do organizacji imprezy, przegrana Zakopanego wynikała głównie z powodu zbyt małego poparcia politycznego. Teraz Rogalski uważa, że słabym punktem jest współkandydatura Słowacji.- CZYTAJ WIĘCEJ

Słowacki Poprad o organizację igrzysk starał się trzykrotnie: w 1984 roku - nie otrzymał wtedy jednak poparcia czechosłowackiego rządu i wniosek kandydatury wycofano (wygrało Sarajewo), w 2002 roku - po głosowaniu odpadł w pierwszej turze (wygrało Salt Lake City) i w 2006 roku (wygrał Turyn).

Na początku listopada PKOl wysłał do siedziby MKOl w Lozannie wniosek aplikacyjny Krakowa o prawo organizowania XXIV ZIO i XIII paraolimpiady w 2022 roku. Polska po raz drugi ubiega się o zimowe igrzyska - poprzednio olimpiadę w 2006 roku chciało zorganizować Zakopane.

Leszek Mazan ocenia pomysł igrzysk w Krakowie
Leszek Mazan ocenia pomysł igrzysk w KrakowieMarek Żuber, Leszek Kabłak | TVN24 Kraków

Autor: koko/par / Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia / Twitter

Pozostałe wiadomości