Kraków

W pięcioosobowym fiacie jechali w 11. Wietnamczycy wpadli na granicy

Kraków

tvn24Wietnamczycy nielegalnie przekroczyli granicę

Pogranicznicy z Podlasia zatrzymali dziesięciu obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską. Azjaci podróżowali pięcioosobowym Fiatem Stilo, za kierowcą którego siedział mężczyzna narodowości czeczeńskiej.

Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli w czwartek przez pracowników Straży Granicznej w Rutce-Tartak (Podlasie). - Oprócz 45-letniego kierowcy pięcioosobowym samochodem podróżowało dziesięciu obywateli Wietnamu. Dziewięciu mężczyzn w wieku od 17 do 34 lat oraz jeden nieletni w wieku 13 lat. Żaden z nich nie miał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce – informuje Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Fiat miał litewskie numery rejestracyjne, a za jego kierownicą siedział Czeczeniec.

Wrócili na Litwę

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej. - Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza obywatele Wietnamu w piątek rano zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Bezpaństwowiec narodowości czeczeńskiej najprawdopodobniej usłyszy zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje Zdanowicz.

Jak podaje rzeczniczka, jest to największa grupa nielegalnych migrantów zatrzymana przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału SG od początku 2017 roku.

Autor: wini//ec / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: POSG