Była pijana, wiozła troje dzieci. Prawie zderzyła się z radiowozem

Autor:
wini/tok
Źródło:
TVN24 Kraków
33-latka prawie zderzyła się z radiowozem, wiozła troje dzieci
33-latka prawie zderzyła się z radiowozem, wiozła troje dzieciTVN24
wideo 2/5
Tomasz Piwowarski

33-latka z gminy Gnojno (woj. świętokrzyskie) została zatrzymana przez policję po tym, jak prowadząc samochód, nie zastosowała się do znaku "ustąp pierwszeństwa". Prawie zderzyła się w ten sposób z nieoznakowanym radiowozem. Okazało się, że kobieta jest pod wpływem alkoholu, a w samochodzie znajduje się trójka dzieci.

Kobieta została zatrzymana w środę rano na terenie gminy Gnojno przez policjantów z buskiej komendy policji. Funkcjonariusze zauważyli, że kierująca volkswagenem nie zastosowała się do znaku "ustąp pierwszeństwa".

"Samochód wyjechał z drogi podporządkowanej wprost przed nieoznakowany radiowóz, zmuszając kierowcę do hamowania. Policjanci zauważyli, że kobieta nie korzystała z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli drogowej" – czytamy w komunikacie.

33-latka prawie zderzyła się z radiowozemKPP Busko-Zdrój

Mama pijana, dzieci bez pasów

Oprócz 33-latki w samochodzie znajdowały się dzieci w wieku 6, 9 i 13 lat. Chociaż najmłodsza dziewczynka znajdowała się w foteliku, to żadne z dzieci nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa.

"Podczas dalszej weryfikacji funkcjonariusze ustalili, że kierująca ma zatrzymane uprawnienia do kierowania. Nie obyło się również bez badania stanu trzeźwości, które prowadzone jest w przypadku każdej kontroli drogowej. Policyjny alkomat wykazał, że w organizmie kobiety było ponad 1,3 promila alkoholu" - podaje policja.

Czytaj też: Jechał pijany i miał problem z utrzymaniem się na drodze, podróż zakończył w polu

Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym z stanie nietrzeźwości przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat. Policja zapowiada, że "śledczy skrupulatnie zliczą naruszone przepisy i sprawdzą, czy 33-latka nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo". Za narażenie podopiecznego na ryzyko utraty życia i zdrowia Kodeks karny przewiduje do pięciu lat więzienia.

Autor:wini/tok

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KPP Busko-Zdrój

Pozostałe wiadomości