Zabił własną babcię siekierą, ta miała go nazywać "ruskim bękartem". Zapadł wyrok w sprawie 21-latka

Autor:
mm
Źródło:
PAP
Bodzentyn (woj. świętokrzyskie)
Bodzentyn (woj. świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthBodzentyn (woj. świętokrzyskie)

Przed Sądem Okręgowym w Kielcach (woj. świętokrzyskie) zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie 21-latka, który jest oskarżony o zabójstwo swojej babci. Sąd skazał mężczyznę na piętnaście lat więzienia.

Proces dotyczył zdarzeń, które rozegrały się w kwietniu 2022 roku w Bodzentynie w powiecie kieleckim. Ciało 89-letniej kobiety zostało znalezione w jej domu. Seniorkę odwiedziły jej krewna i znajoma, zaniepokojone tym, że od kilku dni nie miały z nią kontaktu.

Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynikało, że przyczyną śmierci kobiety były obrażenia głowy, które skutkowały zgonem. Jak ustalili śledczy, to 20-letni wówczas Krzysztof C. dokonał zabójstwa. Ustalono, że uderzył kobietę obuchem siekiery.

Przyznał się do winy

Mężczyzna przyznał się do winy, w trakcie procesu mówił, że babcia znęcała się nad nim psychicznie, nazywała "ruskim bękartem", a także donosiła policji na jego matkę, która była Rosjanką.

Prokuratura domagała się dla mężczyzny 25 lat więzienia, sąd na taką karę nie przystał. Sędzia Kamil Czyżewski, przewodniczący składu orzekającego, uznał, że byłaby to kara o charakterze eliminacyjnym. Jako okoliczności łagodzące wskazano, że oskarżony wyraził skruchę, żal i przyznał się do winy, nie był też wcześniej karany.

CZYTAJ TEŻ: Zabił swoją 90-letnią babcię, stanie przed sądem Ostatecznie 21-latek został skazany na 15 lat więzienia. Orzeczono wobec niego również obowiązkową terapię odwykową.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości