9 osób rannych w zderzeniu busa i karetki. Wieźli nią kobietę w ciąży

Karetka wioząca ciężarną kobietę zderzyła się z busem
Karetka wioząca ciężarną kobietę zderzyła się z busem
Źródło: Targeo | Robert Bendzera

9 osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w środę po południu na drodze krajowej numer 75, w miejscowości Tęgoborze. Karetka wioząca ciężarną kobietę zderzyła się tam z busem.

- Rannych jest 6 pasażerów busa i 3 osoby, które jechały karetką - inforumje Sebastian Woźniak ze straży pożarnej.

Według wstępnych badań stan większości z poszkodowanych nie jest poważny. Największych obrażeń doznał kierowca karetki, która wiozła ciężarną kobietę do szpitala w Nowym Sączu. Po wypadku kobieta została przewieziona śmigłowcem do szpitala w Krakowie, gdzie zostanie zbadana.

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej

Policja na miejscu ustaliła, że sprawcą wypadku najprawdopodobniej jest kierowca karetki. Młody mężczyzna wyprzedzał inny samochód na łuku mimo, że w tym miejscu obowiązuje zakaz wyprzedzania w obu kierunkach. W trakcie tego manewru czołowo zdeżył się z jadącym na przeciwko busem.

Droga krajowa nr 75 jest już przejezdna. Przyczyny wypadku są dopiero ustalane. W akcji uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej.

Karetka zderzyła się z busem w Tęgoborzy

Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: koko/roody / Źródło: TVN24 Kraków

Czytaj także: