Kraków

Kraków

Kilkaset osób demonstrowało we wtorek wieczorem w Krakowie przed kurią i przed kamienicą przy ulicy Kanoniczej, w której mieszka kardynał Stanisław Dziwisz. Uczestnicy protestu skandowali między innymi hasła takie jak: "Kraków wolny od Dziwisza", "Hańba", "Dziwisz wiedział, nie powiedział".

Po pięciu i pół roku śledztwa oraz ponad dwóch latach od zatrzymania Pawła M., ps. Misiek, Prokuratura Krajowa w końcu stworzyła akt oskarżenia w sprawie przywódcy kiboli Wisły Kraków. W dziwnym procesie "Misiek", który dowodził grupą kilkuset bandytów, zasiądzie na ławie oskarżonych tylko ze swoim zastępcą w gangu Grzegorzem Z., ps. Zielak. Według informacji tvn24.pl prokuratura chce przerzucić w ten sposób na sąd odpowiedzialność za ewentualne wypuszczenie "Miśka" i "Zielaka" na wolność.

W Małopolsce przygotowano ponad trzy tysiące łóżek covidowych, a w tym momencie zajętych jest ponad dwa i pół tysiąca z nich. Nie lepiej jest z respiratorami – na terenie województwa jest ich 268, ale wolnych zaledwie 12. Brakuje też personelu. W tym tygodniu w Małopolsce dwie osoby zmarły, bo zabrakło wolnych karetek.