Agata Wojda wygrywa wybory w Kielcach

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
"Po raz pierwszy kielczanie zdecydowali, że prezydentka będzie rządzić miastem"
"Po raz pierwszy kielczanie zdecydowali, że prezydentka będzie rządzić miastem"TVN24
wideo 2/3
"Po raz pierwszy Kielczanie zdecydowali, że prezydenta będzie rządzić miastem"TVN24

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Agata Wojda pokonała w Kielcach Marcina Stępniewskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Nowa prezydentka Kielc otrzymała w drugiej turze 56,54 proc. głosów. Na jej rywala, Marcina Stępniewskiego z PiS, głos oddało 43,46 proc. wyborców. - Tak często w tej kampanii wyborczej słyszałam, że Kielce nie są gotowe, by prezydentką miasta była kobieta. Prawdopodobnie są! – cieszyła się Wojda po ogłoszeniu sondażowych wyników.

PKW poinformowała, że Agata Wojda z Koalicji Obywatelskiej oficjalnie wygrała wybory na urząd prezydenta Kielc. Nowa prezydentka z KO uzyskała 56,54 proc. głosów (38 256 głosów). Jej kontrkandydat, Marcin Stępniewski z PiS, cieszył się poparciem 43,46 proc. wyborców (29 407 głosów).

W pierwszej turze różnica między nimi wynosiła nieco ponad 8,5 proc na korzyść kandydatki KO.

- Trudno powstrzymać ogromną radość i ogromne wzruszenie – powiedziała po ogłoszeniu sondażowych wyników Agata Wojda.

- Tak często w tej kampanii wyborczej słyszałam, że Kielce nie są gotowe, by prezydentką miasta była kobieta. Prawdopodobnie są! – krzyczała do tłumu.

Podkreślała, że słyszała, że wyborcy nie chcą słuchać merytoryki i punktów programowych. – Kielczanie i kielczanki są gotowi na poważną rozmowę o Kielcach – dodała.

W rozmowie z TVN24 dodała, że tak spora różnica nią a jej konkurentem "jest powodem do ogromnej radości i satysfakcji". - Jakie emocje? Przede wszystkim ogromne wzruszenie. Ja mam świadomość, że to jest bardzo ważna chwila dla mnie, ale też historyczna chwila dla Kielc. Po raz pierwszy kielczanie zdecydowali, że prezydentka będzie rządzić miastem, a po drugie ja się bardzo cieszę, że ta kampania wyborcza oparta na merytoryce, oparta na bliskości, na obecności wśród ludzi, przyniosła tak duże efekty - powiedziała.

Jej zdaniem wygrała te wybory dzięki "pewnej wiarygodności i autentyczności". - Jestem zaangażowaną kielczanką, społeczniczką, samorządowczynią, od ponad 20 lat w Kielcach. Jestem obecna, jestem bardzo mocno włączona w funkcjonowanie naszego miasta, i taka była też ta kampania - bardzo bliska ludzi, sąsiedzka, wśród nich. Myślę, że to zaprocentowało, że ludzie w tych wyborach nie tylko zagłosowali, jaką osobę chcą widzieć na fotelu prezydenta miasta Kielce, ale też jakich Kielc chcą w przyszłości. Mówiłam o rozwoju gospodarczym, o współpracy z przedsiębiorcami, co jest szalenie ważne, mówiłam o nowoczesności, otwartości, o znalezieniu naszej unikatowego naszego unikatowego potencjału i że Kielce mogą stać się miastem, z którego codziennie wspólnie będziemy mogli być bardziej dumni - dodała.

Wybory samorządowe 2024. W Kielcach Agata Wojda wygrała

W Kielcach z ubiegania się o reelekcję zrezygnował urzędujący prezydent Bogdan Wenta. O fotel prezydenta tego miasta walczyło siedmiu kandydatów.

Kandydatka KO w pierwszej turze zdobyła 33,63 proc. poparcia. Na drugim miejscu (25,05 proc.) znalazł się Marcin Stępniewski (PiS).

Trzecie miejsce zajął Maciej Bursztein (KWW Maciej Bursztein Przyjazne Kielce), którego poparło 18,64 proc. głosujących. Kolejne miejsca zajęli Kamil Suchański (KWW Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc) – 14,26 proc., Adam Cyrański (Trzecia Droga) - 3,73 proc., Marcin Chłodnicki (Lewica) – 3,45 proc i Agata Marjańska (KWW Razem dla Kielc) – 1,24 proc.

Wybory samorządowe Kielce 2024. Kim jest Agata Wojda?

Agata Wojda to działaczka Platformy Obywatelskiej, szefowa kieleckich struktur ugrupowania. Jest aktywistką miejską i działaczką społeczną, od lat walczącą o prawa osób LGBTQ. W styczniu została powołana na funkcję doradczyni wojewody świętokrzyskiego. Od kwietnia 2021 roku do lipca 2023 roku była zastępcą prezydenta Kielc, wcześniej także przez trzy kadencje miejską radną. W latach 2008-2015 była rzeczniczką wojewody świętokrzyskiej Bożentyny Pałki-Koruby. Ma 42 lata.

Wojda zaznaczyła, że kluczowym wyzwaniem w Kielcach jest tworzenie atrakcyjnych miejsc pracy, co jest szczególnie ważne dla młodych ludzi. - Kielce to miasto, w którym można wygodnie żyć, korzystać z dobrej jakości usług publicznych i mieć czas dla rodziny i przyjaciół, potrzeba nam tylko nowego impulsu do rozwoju. Bardzo ważne jest również, żeby mieszkanki i mieszkańcy poczuli dumę z tego, że pochodzą z Kielc – podkreślała Wojda.

Wojda deklarowała, że jeśli wygra wybory, to jej pierwszą decyzją będzie wycofanie się miasta z pobierania dywidendy od Targów Kielce po to, aby spółka mogła zainwestować zyski w rozwój własnej infrastruktury.

Na pięcioletnią kadencję zapowiedziała intensywną współpracę z przedsiębiorcami, tworzenie biurowców klasy A. Zaznaczyła, że priorytetem jest dla niej rozwój gospodarczy, który "zapewni nie tylko większą zawodową satysfakcję mieszkańców, ale też polepszenie kondycji finansowej miasta". - Żeby osiągnąć ten cel w szybkim czasie, stworzę Biuro Rozwoju Miasta, które skupi najważniejsze obszary prorozwojowe samorządu. Ważnym elementem będzie profesjonalne Centrum Obsługi Inwestora oraz specjalna komórka do realizacji inwestycji w partnerstwie publiczno-prywatnym – zaznaczyła. Zapowiedziała także zrewitalizowanie ważnych obszarów rekreacyjnych – Doliny Silnicy, Parku Miejskiego i kieleckiego zalewu, co ma ożywić centrum miasta i poprawić jakość życia mieszkańców.

Wybory samorządowe Kielce 2024. Kim jest Marcin Stępniewski?

Marcin Stępniewski to 31-letni prawnik. Od 2018 roku jest miejskim radnym. Jest przewodniczącym klubu PiS w Radzie Miasta Kielce. Od lutego 2020 do września 2021 roku był doradcą wojewody świętokrzyskiego. Następnie został zastępcą komendanta świętokrzyskiego Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach.

Stępniewski za największe wyzwanie stojące przed Kielcami wskazał konieczność rozwiązania problemów z drogami, demografią oraz brakiem spójnej oferty dla inwestorów. - Ponadto musimy w naszym mieście wyzbyć się wszechobecnego defetyzmu i wykreślić słowa "nie da się" ze słowników. Kielce mają ogromny potencjał i czas zacząć to w końcu wykorzystywać, aby kielczanie mogli z powrotem czuć dumę, mówiąc o własnym mieście – powiedział Stępniewski.

W kampanii podkreślał potrzebę reform i nowego spojrzenia na zarządzanie miastem. - Nasze miasto wymaga szeregu zmian i reform, a także niestety budowy na nowo w wielu aspektach. Kielce potrzebują świeżego i nowego spojrzenia na samorząd” – podkreślał kandydat PiS.

Zapowiadał, że pierwszą decyzją po wyborze na prezydenta będzie otwarcie gabinetu prezydenta dla mieszkańców i utworzenie zespołów zadaniowych, które będą realizowały jego program Nowa Wizja Kielc.

Stępniewski w swojej wizji na najbliższe 5 lat skupiał się na rozwoju infrastrukturalnym i gospodarczym, tworzeniu nowych terenów inwestycyjnych oraz programie Lokal za Remont. - Absolutnie priorytetową sprawą, którą zaczniemy realizować zaraz po objęciu funkcji prezydenta, będzie rozpoczęcie procesu utworzenia drogi Nowy Malików, otwierającej 80 ha terenów inwestycyjnych, których brakuje Kielcom niczym powietrza. Kolejny niezmiernie istotny aspekt to realizacja naszego punktu programowego Lokal za Remont, polegającego na oferowaniu lokali użytkowych będących w zasobach miasta przedsiębiorcom czy organizacjom pozarządowym za symboliczną złotówkę – mówił w kampanii Stępniewski.

Autorka/Autor:FC, bp

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Co najmniej kilkadziesiąt osób zginęło podczas niedzielnego ataku powietrznego Izraela na Rafah w Strefie Gazy - donoszą zagraniczne agencje, powołując się na informacje palestyńskich lekarzy. Pociski miały spaść między innymi na namioty dla wysiedleńców.

Izraelskie pociski spadły na Rafah. Wielu zabitych i rannych

Izraelskie pociski spadły na Rafah. Wielu zabitych i rannych

Źródło:
tvn24.pl
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeżeli zostanę prawidłowo, zgodnie z prawem poinformowany i zostanie mi to (wezwanie) doręczone, to stawię się na komisji śledczej - powiedział były prezes Orlenu Daniel Obajtek, obecnie kandydat PiS do europarlamentu. Przekonywał, że ma "bardzo dużo do powiedzenia w wielu kwestiach", a szef komisji do spraw afery wizowej Michał Szczerba "będzie żałował" zaproszenia go na przesłuchanie. - Ale w swoim czasie, bo teraz jestem zajęty wyborami - dodał.

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Obajtek zabrał głos w sprawie wezwania przed komisję śledczą

Źródło:
PAP

406 kilogramów kokainy przejęto na jachcie płynącym po Zatoce Biskajskiej pod polską banderą - przekazała w niedzielę francuska prefektura morska na Atlantyku. By uniemożliwić skonfiskowanie ładunku, załoga podpaliła jednostkę, chcąc zatopić łódź. Ten plan się jednak nie powiódł.

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Kilkaset kilogramów kokainy na jachcie pod polską banderą

Źródło:
PAP

Nazywają siebie Peaky Blinders. Gdy wybuchła wojna, wyszli na ulice w cywilnych ubraniach, ale z bronią w dłoniach, by strzec swoich domów. Ołeksandr, ich dowódca, mówi, że wyglądali jak bohaterowie słynnego serialu o gangsterach z Birmingham. To oni, wykorzystując drony, odpierają ofensywę rosyjskich wojsk w Charkowie.

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Są postrachem rosyjskich wojsk. Oto ukraińscy Peaky Blinders

Źródło:
BBC, PAP

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

W weekend w kilku stanach USA przeszły gwałtowne burze, którym towarzyszyły tornada. W Teksasie, Oklahomie i Arkansas zginęło łącznie co najmniej 14 osób. Kilkadziesiąt zostało rannych, wiele przetransportowano do szpitali. Żywioł niszczył domy, zrywał linie energetyczne i łamał drzewa. Zniszczenia są tak ogromne, że służby miały trudności z dotarciem do poszkodowanych.

Nie żyje co najmniej 14 osób, wielu rannych w szpitalach

Nie żyje co najmniej 14 osób, wielu rannych w szpitalach

Źródło:
PAP, ABC News, Associated Press

Od ponad 300 lat leży na dnie morza wraz ze skarbem, którego wartość szacowana jest nawet na 16 miliardów funtów (80 miliardów złotych). Teraz kolumbijski rząd rozpoczyna badania nad "świętym Graalem wśród wraków". W ramach projektu archeologicznego w głębiny wysłane zostaną sondy, które ocenią, jaki materiał archeologiczny znajduje się na dnie Morza Karaibskiego.

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

"Święty Graal wśród wraków" i imponujący skarb. Ruszają badania

Źródło:
BBC

Trybunał Konstytucyjny przekracza swoje uprawnienia. Działa na wyraźne zlecenia - powiedział w niedzielę w "Faktach po Faktach" sędzia Wojciech Hermeliński. Profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego ocenił, że obecne działania TK "są pozbawione podstawy prawnej". - Trybunał wydaje postanowienia, które nie mają żadnego związku z kompetencjami - stwierdził.

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

"Trybunał działa na wyraźne zlecenia, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom"

Źródło:
TVN24

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl

Ubiegający się o reelekcję prezydent Litwy Gitanas Nauseda prowadzi w drugiej turze wyborów prezydenckich. Podane w niedzielę wstępne wyniki Głównej Komisji Wyborczej pokazują, że zdobył on około 80 procent głosów, a jego rywalka, premier Ingrida Szimonyte - około 20 procent. Szimonyte uznała swoją porażkę.

Gitanas Nauseda może zachować urząd. Duża przewaga

Gitanas Nauseda może zachować urząd. Duża przewaga

Źródło:
PAP

Zaufana prokuratura Zbigniewa Ziobry w trzy tygodnie umorzyła sprawę dotyczącą sprzedaży nagrań z afery taśmowej Rosjanom - napisał "Newsweek". Umorzenie - jak podaje tygodnik - odbyło się "po cichu", a sprawa "toczyła się poza kontrwywiadem i prokuratorami wyspecjalizowanymi do walki ze szpiegostwem".

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Źródło:
"Newsweek", TVN24

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zmarła Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, fizyczka i nauczycielka, żona legendy Solidarności, byłego posła i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryka Wujca. O jej śmierci poinformował syn Paweł Wujec. Miała 83 lata.

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

"Piękny pokaz ignorancji", "chyba nie do końca Pan wie jak działa izolacja", "zamieszkaj pan w namiocie" - to reakcje internautów na wpis publicysty Jana Pospieszalskiego. Ironizował w nim, że z powodu ocieplenia klimatu nie ma potrzeby ocieplania budynków, które ma rzekomo narzucać Unia Europejska w dyrektywie budynkowej. Wyjaśniamy, o co chodzi w dyrektywie, a ekspert tłumaczy, dlaczego potrzebna jest termomodernizacja budynków.

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

"Temperatury rosną, planeta płonie". Po co jednak ocieplać budynki. Wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24

Przesiewowe badania w ramach pierwszej takiej akcji w Polsce - "Lipidogram dla pierwszaka" - trwały od listopada ubiegłego roku do marca tego roku. Wzięło w nich udział prawie 700 uczniów klas pierwszych z zabrzańskich szkół podstawowych. U 15 procent uczniów stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu, i to częściej u dzieci szczupłych.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w badaniu poziomu cholesterolu. Wyniki były zaskoczeniem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

67-letni sternik zginął na jeziorze Śniardwy po tym, jak maszt jego żaglówki zahaczył o linię energetyczną. Mężczyzna został porażony prądem. Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc.

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Mamy nadzieję, jak każda inna rodzina dzieci zaginionych, że nasze ukochane dziecko żyje - mówili w TVN24 rodzice Krzysztofa Dymińskiego, który zaginął w maju ubiegłego roku. - Nie możemy się poddawać - podkreślali.

Od roku szukają syna. "Dużo jest emocji od razu, adrenalina, sucho w ustach"

Od roku szukają syna. "Dużo jest emocji od razu, adrenalina, sucho w ustach"

Źródło:
TVN24

Do Bangladeszu zbliża się cyklon Remal. Z przybrzeżnych terenów ewakuowano prawie 800 tysięcy osób. Służby meteorologiczne wydały alert najwyższego stopnia. Żywioł zagraża też sąsiadującym regionom Indii.

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Źródło:
PAP, AP, Reuters

Stanisław Tyszka, poseł Kofederacji, powiedział, że dostawał propozycje, by "skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości". - To była korupcja polityczna - stwierdził i zadeklarował, że jest gotowy do współpracy z prokuraturą i ewentualną komisją śledczą w tej sprawie. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi więcej szczegółów.

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Źródło:
TVN24

W miejscowości Humniska w gminie Brzozów na Podkarpaciu w czasie prac przydomowych doszło do tragicznego wypadku. Zginęło czteroletnie dziecko. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, jaslo365.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Bił i kopał ją tak długo, aż zakatował na śmierć. Były członek kazachskiego rządu Kuandyk Biszymbajew został w maju uznany winnym zabójstwa swojej żony. Ich małżeństwo, które trwało niecały rok, było naznaczone przemocą. Proces polityka, który śledził przed telewizorami cały kraj, rzucił światło na piekło kobiet w Kazachstanie. Na jego fali milczenie przerywają kolejne ofiary. Są już pierwsze zmiany w prawie, ale to na razie bardzo mały krok.

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Źródło:
BBC, PAP

Nie da się policzyć, ile kobiet zbadało w sobotę swoje piersi, ile z nich dowiedziało się, że potrzebna jest pilna wizyta u lekarza. Na pewno wiele, bo aż w 90 miejscowościach polskie Amazonki uczyły chętne osoby, jak robić badania profilaktycznie w kierunku raka piersi. W niedzielę Dzień Matki. Akcja odbyła pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy".

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Źródło:
Fakty TVN

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, wypowiadając się o zagrożeniach ze strony Rosji, zapewniał w wywiadzie radiowym, że Unia Europejska jest największą gospodarką świata. Sprawdziliśmy, czy polityk ma rację.

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Źródło:
Konkret24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Agata Wolna, prezenterka TVN24, opowiedziała w studiu o swojej książce - "Alemama, czyli historia z życia wzięta". - Próbuję odczarować idealne macierzyństwo, które trzeba włożyć między bajki, bo czegoś takiego nie ma - mówiła. Książka - kierowana zarówno do dzieci, jak i rodziców - zdobyła Nagrodę Rodziców 2024.

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiada o filmie "Furiosa: Saga Mad Max", który trafił właśnie do kin. Mówi o nagraniach, za które przepraszał raper Sean "Diddy" Combs. Opowiada też o filmie "Gaga Chromatica Ball", który od dziś można obejrzeć w serwisie HBO Max. Film to zapis spektakularnego koncertu Lady Gagi w Los Angeles.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl