Wypadek w okolicach Częstochowy. Są ofiary śmiertelne

www.mapa.targeo.plDo wypadku doszło w gminie Olsztyn koło Częstochowy

Dwa samochody zderzyły się na trasie Częstochowa-Olsztyn (śląskie). Dwie osoby zginęły, kolejne dwie są w ciężkim stanie. Droga jest całkowicie zablokowana.

- Do wypadku doszło około godz. 9.00 w miejscowości Odrzykoń na drodze krajowej nr 46. Są dwie ofiary śmiertelne. Dwie osoby w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Na miejscu pracują prokurator i służby zabezpieczające miejsce zdarzenia – informuje dyżurny katowickiej drogówki.

Nie było zderzenia czołowego

- W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe – Volkswagen Touran i Toyota Corolla. Według wstępnych ustaleń, zginęły dwie kobiety, najprawdopodobniej pasażerki Toyoty Corolli. Natomiast dwóch mężczyzn z tego samochodu w ciężkim stanie trafiło do szpitala - mówi portalowi tvn24.pl rzeczniczka częstochowskiej policji, Joanna Lazar. Dodaje, że samochody poruszały się w tym samym kierunku. - Dlatego nie można mówić o zderzeniu czołowym. Najprawdopodobniej jedno z aut wykonywało manewr skrętu, a drugie w nie uderzyło - tłumaczy.

„Udzielamy pomocy”

- Zabezpieczamy miejsce zdarzenia, udzielamy pomocy medycznej i wsparcia psychologicznego poszkodowanym w tym wypadku – mówi rzecznik śląskiej straży pożarnej, Jarosław Wojtasik.

Według katowickiej drogówki, utrudnienia potrwają jeszcze około dwóch godzin.

Autor: NS / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: www.mapa.targeo.pl

Pozostałe wiadomości