Z ostatniego miejsca pokonał "jedynkę" na liście i ma jeden z najlepszych wyników Nowej Lewicy w kraju

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl
Rozmowa z Łukaszem Litewką, nowym posłem Lewicy z Sosnowca
Rozmowa z Łukaszem Litewką, nowym posłem Lewicy z SosnowcaTVN24
wideo 2/21
Rozmowa z Łukaszem Litewką, nowym posłem Lewicy z SosnowcaTVN24

Mandat posła z Sosnowca na pewno dostanie Łukasz Litewka z Nowej Lewicy, nowe nazwisko na arenie politycznej, za to dobrze znane mieszkańcom okręgu. Debiutant, ostatni na liście zdeklasował tam wszystkich starych wyjadaczy partyjnych, w tym "jedynkę" własnego komitetu - Włodzimierza Czarzastego (też zdobył mandat). W skali kraju w bezwględnej liczbie głosów był lepszy od Joanny Scheuring-Wielgus i Krzysztofa Śmiszka. Po przeliczeniu głosów na procenty był najlepszy.

Łukasz Litewka od poniedziałku jest trudno uchwytny. Stał się gwiazdą. W wyborach do Sejmu rozbił bank w swoim Sosnowcu. Startując z ostatniej pozycji na liście Nowej lewicy, zdobył dwa razy więcej głosów niż jedynka - lider partii Włodzimierz Czarzasty.

Reporterowi TVN24 Jerzemu Korczyńskiemu udało się z nim porozmawiać we wtorek. - Polacy stwierdzili, że zmieniają rząd, ale ja się nie będę zmieniał - powiedział Litewka na początek. Chodziło mu o to, że nadal będzie prowadzić działalność społeczną, dzięki której dostał się do parlamentu.

Jego przepis na sukces? - Bardzo prosty. Systematyczna, stała ciężka praca i być bardzo blisko ludzi - powiedział. - Zrobić coś innego niż wszyscy, starać się być kreatywnym, zrobić kampanię, która ma sens, czyli coś po nas zostanie - wyjaśnił. Po kampanii Litewki zostaną domy dla czterech psów ze schroniska. Pozował z nimi na swoich billboardach i ktoś je adoptował.

Łukasz Litewka startował do Sejmu z ostatniej pozycji na liście Nowej Lewicy w SosnowcuTVN24

Na pewno metodą Litewki nie jest plakatowanie słupów. Polityk ma wrażenie, że ludzie nie znają twarzy z billboardów. - Jeśli budujesz coś przez wiele lat, jesteś blisko ludzi, ta pomoc jest realna, to wyborcy cię znają - mówił Litewka, pewien, że głosy oddane na niego były oddane świadomie.

Świeżo upieczony poseł unikał odpowiedzi na pytanie, jak ocenia swoje zwycięstwo nad Czarzastym i jaki ma światopogląd. Ale zapewnił, że nie zmieni opcji politycznej.

- Chcę tam wejść, zobaczyć, jak tam jest, poznać tych ludzi. Ja się z nimi nigdy nie spotkałem - wyznał Litewka. Okazuje się, że nie zna polityków ze swojej partii. Nigdy nie uczestniczył w konwencjach, piknikach, festynach wyborczych, bo ma "zupełnie inny sposób tworzenia polityki" - poprzez pomaganie ludziom. - Nie zostałem zaproszony na wieczór wyborczy, co było dla mnie dosyć dziwne - przyznał.

W Sosnowcu wygrała KO

W okręgu numer 32 w województwie śląskim, który obejmuje nie tylko Sosnowiec, ale także Dąbrowę Górniczą i Jaworzno oraz powiaty będziński i zawierciański, do wzięcia było 9 mandatów poselskich.

Kiedyś był to bastion lewicy. W tegorocznych wyborach najwięcej głosów w okręgu zdobył kandydat Nowej Lewicy Łukasz Litewka. Ale komitet został daleko w tyle za Koalicją Obywatelską i Prawem i Sprawiedliwością.

Te dwie partie szły łeb w łeb podczas wczorajszego zliczania głosów przez Państwową Komisję Wyborczą. Raz jedna, raz druga wysuwała się na prowadzenie. Ostatecznie wygrała KO, wyprzedzając PiS o ponad 2 tysiące głosów (odpowiednio zdobyły ich 114 519 i 112 389).

Próg wyborczy przekroczyły także Trzecia Droga (37 221 głosów) i Konfederacja (21 512), ale ta ostatnia nie dostanie w Sosnowcu mandatu.

Łukasz Litewka startował do Sejmu z ostatniej pozycji na liście Nowej lewicy w SosnowcuTVN24

W skali kraju: za Zandbergiem, przed Scheuring-Wielgus

34-letni Łukasz Litewka, z wykształcenia socjolog, zaskoczył wczoraj Polskę. Jego wynik wyborczy - 40 579 - to połowa głosów, oddanych na wszystkich 18 kandydatów Lewicy (81 646). Startując z ostatniego miejsca na liście, nie tylko dwukrotnie przebił "jedynkę", czyli Włodzimierza Czarzastego, który zdobył 22 332 głosów. Debiutant pokonał na głosy starych wyjadaczy partyjnych z innych stron polityki. W tym wielu posłów, także mijającej kadencji, m.in. dwóch polityków z pierwszych miejsc listy PiS: Ewę Malik (zdobyła 39 498 głosów) i Waldemara Andzela (22 699), którzy w ostatnim rządzie Mateusza Morawieckiego zasiadali w Radzie Doradców Politycznych i dwóch pierwszych z listy KO: Barbarę Dolniak, byłą wicemarszałek Sejmu (37 470 głosów) i Wojciecha Saługę, byłego marszałka województwa śląskiego (28 781).

W skali kraju najlepszy wynik dla Lewicy zrobił Adrian Zandberg (64 435 głosów) z partii Razem. Za nim uplasowała się rzeczniczka tego ugrupowania Dorota Olko (44 188 głosów), także debiutantka. Oboje startowali z tej samej listy w okręgu numer 19 w Warszawie., on był "jedynką", ona na czwartym miejscu. Litewka jest trzeci. Przed takimi znanymi twarzami, jak Joanna Scheuring-Wielgus (35 193 głosów) czy Krzysztof Śmiszek (34 577 głosów).

Procentowo to jednak Litewka okazał się zwycięzcą. W swoim okręgu zdobył dla Lewicy 10,7 procent głosów. Podczas gdy na drugą w tej kategorii Scheuring-Wielgus. w okręgu numer 5, czyli w Toruniu, głosowało 6,5 procent wyborców.

Zamiast rozwieszać plakaty, malował ławki

Polska była zaskoczona, ale nie Sosnowiec. Mieszkańcy dobrze znają Litewkę. To sosnowiecki radny i przede wszystkim działacz społeczny. Gdy 10 lat temu, w wieku 24 lat, po raz pierwszy startował do rady miasta, zamiast drukować plakaty, malował ławki. "Chodziłem od mieszkania do mieszkania, by przedstawić się mieszkańcom i zostawić swój numer telefonu. Co chwilę słyszałem, że chcę komuś coś sprzedać lub namawiam do innej wiary, a ja po prostu wierzyłem, że razem można coś zmienić, razem można więcej" - wspominał na swoim Facebooku pierwszą kampanię.

W drugiej kampanii samorządowej miał już banery, które potem wykorzystał do ocieplania bud w schronisku dla zwierząt. Bezdomne psy są dla niego ważne, pokazał to także w trakcie tegorocznych wyborów do Sejmu. Na banerach obok siebie umieszczał zdjęcia psów przeznaczonych do adopcji. Można było zwracać się do niego bezpośrednio poprzez media społecznościowe, prosząc na przykład o pośrednictwo w przekazaniu pralki bardziej potrzebującym, zdobyciu wózka dla dziecka, nagłośnieniu zbiórki na leczenie czy odbudowę spalonego domu.

Posłowie z Sosnowca: Litewka, Czarzasty, Saługa, Dolniak, Bochenek, Malik, Andzel, Warwas, Wnuk

Jak sam twierdzi, jego kampania wyborcza trwała 10 lat. Swoje nazwisko na liście w pierwszych wyborach samorządowych nazwał zapchajdziurą. Wpisano go dopiero, gdy inni kandydaci zrezygnowali. Tym razem też nie dawano mu większych szans. Miał tylko dołożyć głosów. Można powiedzieć, że dzięki niemu Czarzasty dostał się do Sejmu

Dzisiaj zbiera gratulacje na swoim fanpage'u.

"Tak się bałeś o banery, ale to nie nimi się wygrywa" - pisze Ola, nawiązując do niszczonych w czasie kampanii bannerów Litewki.

Miłosz: "Gratulacje, procentowo zrobił pan najlepszy wynik lewicy w kraju. Bez występów w telewizji, bez debat, pewnie i bez wielkich pieniędzy. Wspaniały Ewenement".

Robert: "Pieniędzy na pomoc wydał więcej jak politycy z pierwszych stron gazet".

Małgorzata: "Ale za to jakie działanie, przykład dla innych polityków!!"

Maria: "Pamiętam, jak kilka lat temu "walczyłeś" o drogę (nie pamiętam nazwy ulicy) pomiędzy Braci Mieroszewskich a krajówką, od tej pory jestem z tobą, GRATULACJE, byłam i będę z tobą i jestem dumna z tego".

Karolina: "Panie Łukaszu, proszę walczyć dalej z taką mocą w sprawie chorych dzieciaków. Jest potrzebny mocny głos w tej sprawie w Sejmie".

Prócz Łukasza Litewki i Włodzimierza Czarzastego mandaty posłów z okręgu 32 dostaną: Wojciech Saługa, Barbara Dolniak i Mateusz Bochenek z KO, Ewa Malik, Waldemar Andzel i Robert Warwas z PiS oraz Kamil Wnuk z Trzeciej Drogi, która uplasowała się na czwartym miejscu, jeśli chodzi o liczbę zdobytych głosów.

Autorka/Autor:mag/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/ PAP

Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami. Temperatura od środy będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

Ostrzeżenia IMGW dla dziewięciu województw

Ostrzeżenia IMGW dla dziewięciu województw

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Szef Pentagonu Lloyd Austin odbył we wtorek rozmowę telefoniczną z rosyjskim ministrem obrony Andriejem Biełousowem - przekazał rzecznik Departamentu Obrony USA generał Pat Ryder. Jak dodał, Austin podkreślił znaczenie "otwartych linii łączności". Ryder odmówił komentarza w sprawie możliwego wysłania do Ukrainy serwisantów sprzętu z USA.

Szef Pentagonu rozmawiał z rosyjskim ministrem obrony

Szef Pentagonu rozmawiał z rosyjskim ministrem obrony

Źródło:
PAP

- To jest tak naprawdę bardzo niedobra wiadomość dla Joe Bidena - tak Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador RP w Łotwie i Armenii, komentował w "Faktach po Faktach" wizytę Andrzeja Dudy w Pekinie. Przekonywał, że prezydent USA chce mieć wsparcie ze strony sojuszników z NATO, jeśli chodzi o relacje z Chinami. Politolożka, profesor Katarzyna Pisarska wskazywała, że w Polsce nie dyskutuje się o tym, czy Chiny są "naszym przyjacielem", czy "przyszłym poważnym konkurentem".

"Dwie interpretacje" wizyty Dudy. Jedna to "naprawdę niedobra wiadomość" dla Bidena

"Dwie interpretacje" wizyty Dudy. Jedna to "naprawdę niedobra wiadomość" dla Bidena

Źródło:
TVN24

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym widać moment tragicznego wypadku w Słupsku. Rozpędzone białe auto osobowe wjeżdża na skrzyżowaniu w wykonującego manewr skrętu motocyklistę. Kierowca samochodu został doprowadzony do prokuratury, motocyklista walczy o życie.

Przerażający wypadek ze Słupska na nagraniu

Przerażający wypadek ze Słupska na nagraniu

Źródło:
tvn24.pl

W gminie Barczewo w województwie warmińsko-mazurskim na posesji, na której są dwie hodowle psów, znaleziono zwłoki pogryzionej siedmiolatki. Jak podaje młodszy aspirant Jacek Wilczewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, dziewczyna znała właściciela hodowli i była zaznajomiona z psami.

Siedmioletnia dziewczynka zagryziona przez psy

Siedmioletnia dziewczynka zagryziona przez psy

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Komornik sądowy zajął rachunek bankowy Macieja Wąsika, europosła Prawa i Sprawiedliwości. To egzekucja prawomocnego wyroku sądu, który nakazał politykowi zapłatę 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych Fundacji Otwarty Dialog i kierujących nią Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka.

"Zostaliśmy powiadomieni przez komornika o zajęciu rachunku bankowego pana Macieja Wąsika"

"Zostaliśmy powiadomieni przez komornika o zajęciu rachunku bankowego pana Macieja Wąsika"

Źródło:
PAP

- Nasi wyborcy mają takie przeświadczenie, że idzie ta praca za wolno - mówił w "Kropce nad i" poseł KO Roman Giertych, pytany o tempo rozliczeń rządów PiS. Dodał jednak, że nie krytykuje z tego powodu ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. - Uważam, że jego praca jest naprawdę bardzo ważna - stwierdził. Mówił też o zeznaniach Tomasza Mraza, bez których "bylibyśmy jeszcze w lesie ze śledztwem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości".

Giertych: trzeba zamknąć budynek i wybrać nowych sędziów

Giertych: trzeba zamknąć budynek i wybrać nowych sędziów

Źródło:
TVN24

Zapora na rzece Blue Earth w amerykańskim stanie Minnesota jest w stanie "nieuchronnej awarii" po tym, jak uszkodziła ją woda powodziowa. Podmyte zostały fundamenty jednego z domów położonych nad rzeką, budynek zawisł nad urwiskiem, musieli się ewakuować jego mieszkańcy.

Tama grozi zawaleniem, dom na skraju urwiska

Tama grozi zawaleniem, dom na skraju urwiska

Aktualizacja:
Źródło:
CNN, Reuters, MPR News, tvnmeteo.pl

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem sześciolatka, który został potrącony w miejscowości Pionki niedaleko Radomia. Chłopiec wyjechał na rowerze z parkingu na jezdnię, uderzył w niego kierowca auta osobowego. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.

6-latek na rowerze wyjechał na jezdnię, uderzył w niego kierowca

6-latek na rowerze wyjechał na jezdnię, uderzył w niego kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W tej sprawie interesy plażowiczów bez psów i plażowiczów z psami są sprzeczne. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich, który w rozstrzygnięcie sporu włączył sąd. Jest rozstrzygnięcie - nie można zakazać wejścia z psem na plażę. To nie znaczy, że dalej jest wolna amerykanka.

Sąd rozstrzygnął: nie można zakazać wejścia z psem na plażę. Co to oznacza w praktyce?

Sąd rozstrzygnął: nie można zakazać wejścia z psem na plażę. Co to oznacza w praktyce?

Źródło:
Fakty TVN

Lufthansa ogłosiła, że do kosztów każdego biletu będzie doliczać dodatkową opłatę, która w zależności od dystansu i typu biletu może wynieść od jednego do nawet 72 euro. Powodem, jak przekonuje niemiecki przewoźnik, są unijne regulacje środowiskowe, których wdrażanie nowa opłata ma częściowo sfinansować.

Linia lotnicza wprowadza dodatkową opłatę. Nawet 72 euro więcej za bilet

Linia lotnicza wprowadza dodatkową opłatę. Nawet 72 euro więcej za bilet

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Kumulacja rośnie do 270 milionów złotych. W Polsce padła wygrana trzeciego stopnia w wysokości niemal 1,2 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 25 czerwca.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot. Wygrana trzeciego stopnia w Polsce

Rośnie kumulacja w Eurojackpot. Wygrana trzeciego stopnia w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Nadchodzą upały. Temperatura przed weekendem sięgnie aż 33 stopni Celsjusza w cieniu. W prognozie na kolejne dni widać też gwałtowne burze z ulewami.

Pogoda na 5 dni. Żar poleje się z nieba, pogoda znów będzie groźna

Pogoda na 5 dni. Żar poleje się z nieba, pogoda znów będzie groźna

Źródło:
tvnmeteo.pl

W jednym z klubów w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) miało dojść do molestowania seksualnego sześciu dziewczynek w wieku ośmiu i dziewięciu lat. Zarzuty usłyszał 46-latek, który – zgodnie z ustaleniami prokuratury – miał zwabić dzieci do osobnego pomieszczenia. Grozi mu od dwóch do 15 lat więzienia. 

Dziewczynki miały być molestowane na imprezie urodzinowej. Zarzuty dla 46-latka

Dziewczynki miały być molestowane na imprezie urodzinowej. Zarzuty dla 46-latka

Źródło:
tvn24.pl

Janina Goss i Wojciech Jasiński nie otrzymali absolutorium od zwyczajnego walnego zgromadzenia Orlenu. Łącznie absolutorium nie uzyskało dziesięciu członków rady nadzorczej.

Przyjaciółka Kaczyńskiego i były polityk PiS bez absolutorium

Przyjaciółka Kaczyńskiego i były polityk PiS bez absolutorium

Źródło:
PAP

Tylko w ciągu pięciu miesięcy skarbówka wystawiła przedsiębiorcom ponad cztery tysiące mandatów za nieprawidłowości przy wydawaniu paragonów fiskalnych - podało Ministerstwo Finansów. Resort podkreślił przy tym, że wystawienie paragonu jest poświadczeniem uczciwości przedsiębiorcy.

Skarbówka ruszyła na łowy. Znamy efekt

Skarbówka ruszyła na łowy. Znamy efekt

Źródło:
PAP

Władze Barcelony podjęły decyzję, zgodnie z którą w 2028 roku w mieście nie będzie już mieszkań na wynajem dla turystów. Burmistrz Jaume Collboni zapowiedział, że właściciele ponad dziesięciu tysięcy takich lokali utracą pozwolenia na działalność. Powodem jest kryzys mieszkaniowy.

Barcelona wprowadzi zakaz wynajmu mieszkań turystom. Podano termin

Barcelona wprowadzi zakaz wynajmu mieszkań turystom. Podano termin

Źródło:
CNN, BBC

Siedem osób, w tym personel medyczny, usłyszało zarzuty dotyczące korupcji, fałszowania dokumentacji lekarskiej i utrudniania śledztwa. Miało dochodzić do tego w jednym ze szpitali w Poznaniu.

Fałszywe dokumentacje medyczne i korupcja w jednym z poznańskich szpitali

Fałszywe dokumentacje medyczne i korupcja w jednym z poznańskich szpitali

Źródło:
Kontakt 24

Motocyklista, który w Słupsku został w niedzielę potrącony przez samochód, jest policjantem, wykładowcą w szkole policyjnej. Lekarze walczą o jego życie. 35-letni kierowca samochodu został zatrzymany i ma usłyszeć zarzuty. Ich treść będzie zależała od tego, co sądowy biegły powie o treści filmiku, który mężczyzna zamieścił w mediach zaraz po zdarzeniu.

Motocyklista walczy o życie, a kierowca publikuje bulwersujący film. Nagrania z miejsca wypadku

Motocyklista walczy o życie, a kierowca publikuje bulwersujący film. Nagrania z miejsca wypadku

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Benedyktyńska robota - tak o rozwiązaniu zagadki śmierci 39-letniej Natalii z Gortatowa pod Poznaniem mówi dziennikarz "Gazety Wyborczej" Piotr Żytnicki, który dotarł do ustaleń śledczych. Według niego kobieta przed śmiercią zostawiła wskazówkę, według której jeśli coś miałoby się jej stać, o zbrodnię należy podejrzewać jej męża. W trakcie pracy nad sprawą funkcjonariusze usypiali czujność mężczyzny, zarządzając poszukiwania w zupełnie innym miejscu niż to, w którym pracowali śledczy.

Natalia bała się o życie, przed śmiercią zostawiła ważną wskazówkę

Natalia bała się o życie, przed śmiercią zostawiła ważną wskazówkę

Źródło:
TVN24, "Gazeta Wyborcza"

Wystarczyło znieść limit wieku - to było trzy tygodnie temu - by na badania prenatalne zaczęło zgłaszać się o wiele więcej pacjentek. Badania są za darmo. Wystarczy skierowanie od lekarza prowadzącego ciążę. Warto, bo można wykryć wady płodu i można je leczyć jeszcze w łonie matki.

Od czerwca badania prenatalne są za darmo dla wszystkich kobiet w ciąży. Mogą uratować życie

Od czerwca badania prenatalne są za darmo dla wszystkich kobiet w ciąży. Mogą uratować życie

Źródło:
Fakty TVN

Szwedzcy naukowcy wypuścili do przepływającej przez Goeteborg rzeki Goeta aelv pierwszy narybek jesiotrów atlantyckich. Gatunek ten wyginął w tych wodach ponad 100 lat temu na skutek przełowienia.

Nie było ich tu od ponad stu lat. Teraz naukowcy będą je śledzić

Nie było ich tu od ponad stu lat. Teraz naukowcy będą je śledzić

Źródło:
PAP

Ośmiu członków załogi statku, który uderzył w most Key Bridge w Baltimore i doprowadził do jego zawalenia, wróciło do domów. Wcześniej marynarze trzy miesiące spędzili na kontenerowcu, ponieważ nie wolno im było go opuścić. Oczekiwano od nich "pomocy w dochodzeniu", nie mieli też potrzebnych dokumentów.

Ich statek uderzył w most w Baltimore. Co się stało z załogą kontenerowca

Ich statek uderzył w most w Baltimore. Co się stało z załogą kontenerowca

Źródło:
BBC

Siły ukraińskie zaatakowały skład amunicji w graniczącym z Ukrainą obwodzie woroneskim w Rosji - przekazał wywiad wojskowy w Kijowie. Po ataku na terenie składu wybuch pożar, doszło też do detonacji pocisków.

Atak na skład amunicji w Rosji. "Wygląda na to, że będzie eksplodował jeszcze przez długi czas"

Atak na skład amunicji w Rosji. "Wygląda na to, że będzie eksplodował jeszcze przez długi czas"

Źródło:
PAP

Podczas prac sezonowych najwięcej może zarobić pracownik budowlany. Osoby powyżej 26. roku życia mogą liczyć na wynagrodzenie 25-35 złotych netto za godzinę, a młodsi 50 złotych - wynika z raportu Personnel Service. Drugim najlepiej płatnym zawodem jest instruktor kitesurfingu.

Nawet 50 złotych za godzinę. Oni mogą zarobić najwięcej

Nawet 50 złotych za godzinę. Oni mogą zarobić najwięcej

Źródło:
PAP

W Grecji od 1 lipca w sektorze prywatnym zacznie obowiązywać sześciodniowy tydzień pracy - informuje portal Greek Reporter. Dodaje, że nie dotyczy to pracowników branży gastronomicznej i turystycznej.

Wprowadzają sześciodniowy tydzień pracy od lipca

Wprowadzają sześciodniowy tydzień pracy od lipca

Źródło:
PAP

- Zacząłem się bać schodzić po kawę. Unikałem rozmów z ludźmi, bo nie chciałem, żeby to pytanie padło. Uświadomiłem sobie, że muszę powiedzieć na głos, jak jest - mówi Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, ojciec transpłciowej córki. Właśnie ukazała się jego druga książka "Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko". Z Piotrem Jaconiem rozmawia Natalia Szostak.

Piotr Jacoń: Myśleliśmy, że nasze życie się skończyło. Dziś ledwie ten dzień pamiętamy

Piotr Jacoń: Myśleliśmy, że nasze życie się skończyło. Dziś ledwie ten dzień pamiętamy

Źródło:
tvn24.pl

Politycy Konfederacji rozpowszechniają przekaz, jakoby Rada Unii Europejskiej "chciała zalania 400 tysięcy hektarów jednych z najlepszych ziem w Polsce", przez co "ucierpi 35 tysięcy gospodarstw rolnych". To nieprawda. Fałszywy przekaz dotyczy niedawno przyjętego rozporządzenia o odbudowie zasobów przyrodniczych. Sprawdziliśmy jego zapisy.

UE "chce zalania 400 tysięcy hektarów najlepszych ziem w Polsce"? Braun i inni politycy Konfederacji manipulują

UE "chce zalania 400 tysięcy hektarów najlepszych ziem w Polsce"? Braun i inni politycy Konfederacji manipulują

Źródło:
Konkret24