TVN24 | Katowice

Sosnowiec: Granat w wózku dziecięcym stojącym na ulicy. "Mógł wybuchnąć"

TVN24 | Katowice

Autor:
mag//rzw
Źródło:
TVN24 Katowice
Do zdarzenia doszło w Sosnowcu
Do zdarzenia doszło w Sosnowcumapa google
wideo 2/6
mapa googleDo zdarzenia doszło w Sosnowcu

Pracownicy zajmujący się sprzątaniem ulic w Sosnowcu w czasie wyładunku śmieci zauważyli granat ręczny. Był schowany w starym wózku dziecięcym. Policjanci ewakuowali bazę zakładu usług komunalnych, a znalezisko zdetonowali. Policja ustala, jak niebezpieczny przedmiot znalazł się na ulicach miasta.

W niedzielę 3 października przed godziną 13 pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu podczas wyładunku i sortowania przedmiotów sprzątniętych z ulic miasta zauważyli, że w starym wózku dziecięcym znajduje się granat ręczny. Natychmiast powiadomili służby. Policja zdecydowała o ewakuacji 28 pracowników MZUK.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Saperzy zdetonowali znalezisko

Policyjni pirotechnicy, a następnie saperzy zajęli się unieszkodliwieniem przedmiotu. Po przewiezieniu go w miejsce detonacji okazało się, że posiadał on pełne cechy bojowe i mógł stwarzać zagrożenie. - Mógł wybuchnąć - przyznaje Sonia Kepper, rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Stan granatu wskazuje, że może pochodzić z okresu II wojny światowej. Śledczych jednak bardziej teraz interesuje, skąd się wziął na ulicy Sosnowca. Ustalili, z jakiej ulicy został zabrany. Wózek był stary, zniszczony, stał w krzakach, mógł służyć osobom bezdomnym do przewożenia dobytku.

Pracownicy miejscy znaleźli wśród śmieci wózek z granatemśląska policja

Policja ostrzega

Policja przypomina, że w przypadku natrafienia na podobne znalezisko trzeba natychmiast zawiadomić służby. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać czy przenosić tego rodzaju przedmiotów. Mogą one bowiem stanowić bardzo poważne, śmiertelne zagrożenie.

Autor:mag//rzw

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości