SLD też nie chce Sekuły. Będzie wniosek o odwołanie marszałka?

tvn24Mirosław Sekuła może stracić fotel marszałka

SLD zapowiada wniosek o odwołanie marszałka śląskiego Mirosława Sekuły. - To, co wyprawia PO na Śląsku to tragedia - mówi Tomasz Niedziela sekretarz śląskiego Sojuszu. Wcześniej RAŚ wezwał Sekułę i cały zarząd województwa do ustąpienia.

- Postanowienie o tym, że składamy wniosek zapadnie najprawdopodobniej do środy. W środę przyjedzie na Śląsk Leszek Miller i z nim również będziemy omawiać tą kwestię - zapowiada w rozmowie z tvn24.pl Niedziela. Dodaje, że "decyzja wymaga na pewno wsparcia w sejmiku" i że śląski SLD prowadzi już konsultacje ws. odwołania Sekuły z innymi ugrupowaniami.

Lista uwag do Platformy

- To, co wyprawia PO na Śląsku to tragedia. Po pierwsze Stadion Śląski - najpierw miał kosztować 220 mln złotych, a teraz 600 milionów. Po drugie bałagan w Kolejach Śląskich. Po trzecie rosnące zadłużenie województwa. I można tak wymieniać - wylicza sekretarz.

Wskazuje ponadto, że "problemem jest też Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe, które jest istnym folwarkiem Platformy". - PO prowadzi politykę rozgrabiania tej spółki. Jej infrastruktura w całym województwie jest w fatalnym stanie - przekonuje.

Niedziela deklaruje, że wszystkie zastrzeżenia pod adresem śląskiej Platformy, SLD przedstawi we wniosku.

Autonomiści mogą liczyć na SLD?

Ustąpienia Sekuły i całego zarządu województwa chce też Ruch Autonomii Śląska. W zamian chce powołania nowego zarządu z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów w sejmiku.Autonomiści tłumaczą, że umiejętności do skutecznego zarządzenia województwem przez PO dawno się wyczerpały.

Mirosław Sekuła z kolei uważa, że postulat o ustąpieniu ze stanowiska „to dziecinada”. Marszałek zarzuca autonomistom niepoważne zachowanie i ucieczkę z koalicji. RAŚ opuścił ją pod koniec kwietnia, zarzucając PO m.in. błędną politykę kadrową.

Autor: jsy/iga / Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości