TVN24 | Katowice

W sieci umawiali się na randkę, podczas spotkania mieli przystawianą broń do głowy

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Gang przyznał się do napadania na użytkowników portalu erotycznego
Gang przyznał się do napadania na użytkowników portalu erotycznegośląska policja
wideo 2/6
śląska policjaGang przyznał się do napadania na użytkowników portalu erotycznego

Dwie kobiety i dwaj mężczyźni podejrzani o rozboje na użytkownikach portalu erotycznego. Mieli umawiać strony przez internet, ale zamiast spotkania była napaść. Bijąc mężczyzn i grożąc im bronią, napastnicy okradali ich z pieniędzy, zmuszali do oddania karty bankomatowej i podania kodu do karty.

Do policji w Siemianowicach Śląskich wpłynęły dwa zgłoszenia od mężczyzn, dotyczące rozboju.

Pierwszy zeznał, że został napadnięty podczas spotkania z kobietą, którą poznał na portalu erotycznym. Jak przekazał policjantom, gdy przyjechał we wskazane miejsce, trzy osoby biły go i groziły mu bronią palną. Okradli go z wartościowych przedmiotów, które miał przy sobie oraz z karty bankomatowej. Zmusili go także do podania kodu PIN i pojechali z nim do bankomatu. Mężczyźnie udało się wtedy uciec.

Do kolejnego identycznego zdarzenia doszło następnego dnia w Katowicach. Wtedy siemianowiccy kryminalni połączyli siły z kryminalnymi z Katowic. Wspólnie, w kilku różnych miejscach, zatrzymali czworo podejrzanych o te brutalne przestępstwa. Podczas przeszukań mieszkania i pojazdu, którym poruszali się zatrzymani, śledczy zabezpieczyli dowody, znaleźli między innymi dwie sztuki broni palnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Gang z portalu erotycznego miał w mieszkaniu dwie sztuki broni palnejśląska policja

Pokrzywdzeni z portalu erotycznego mogą się zgłaszać

Podejrzani to dwie kobiety w wieku 20 i 21 lat z Katowic i z Krakowa oraz dwaj mężczyźni z Siemianowic w wieku 38 lat i 27 lat. Według ustaleń śledczych, nawiązywali na portalu erotycznym kontakty z mężczyznami. Osoba podająca się za kobietę umawiała się z nimi na spotkania, a potem mężczyźni byli napadani.

- Policja się spisała, podejrzani szybko zostali zatrzymani. Dostali zarzuty z artykułu 280 paragraf 2 i wczoraj sąd zastosował dla wszystkich areszt tymczasowy. Można powiedzieć, że się przyznali, ale każdy umniejsza swoją rolę w przestępstwie - mówi Katarzyna Bryla, zastępca prokuratora rejonowego w Siemianowicach.

§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. § 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Podczas przesłuchań wyszło na jaw, że grupa miała pobić trzeciego mężczyznę i ukraść mu trzy tysiące złotych. Ale nie był to użytkownik portalu erotycznego.

Dochodzenie jest na początkowym etapie. Śledczy nie wiedzą jeszcze, jakiej broni mieli używać podejrzani (ma być zbadana przez biegłych z zakresu balistyki), jaki charakter miał portal erotyczny (czy na przykład proponowane usługi seksualne miały być płatne) oraz ilu było pokrzywdzonych. Mężczyźni, którzy chcieli skorzystać z tego portalu, a zamiast tego zostali pobici i okradzeni, mogą zgłaszać się na policję.

Autor:mag/gp

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości