Wymijał auto, które zatrzymało się przed pasami, potrącił trzy dziewczyny

TVN24 | Katowice

Aktualizacja:
Autor:
Źródło:
TVN24
Dziewczyny na szczęście nie miały poważnych obrażeńTVN24 Łódź
wideo 2/6
TVN24 ŁódźDziewczyny na szczęście nie miały poważnych obrażeń

- To nagranie pokazuje, czym może skończyć się wymijanie samochodów, które zatrzymały się, żeby przepuścić pieszych - informuje śląska policja i pokazuje film. Na przejściu dla pieszych kierowca auta dostawczego potrącił trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat.

Do zdarzenia doszło w zeszły weekend na ulicy Reymonta w Raciborzu. - Kierujący samochodem dostawczym, omijając inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić nastolatki, potrącił trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat - informuje podinspektor Aleksandra Nawara ze śląskiej komendy. 

Całe zajście nagrał wideorejestrator jednego z samochodów, który jechał z naprzeciwka. Policja pokazuje film ku przestrodze. - Pieszy nie ma najmniejszych szans w starciu z samochodem. Jak widać, ta elementarna wiedza nie jest jeszcze przyswojona przez wielu kierujących - mówi podinspektor Nawara.

Poszkodowane dziewczyny trafiły do szpitala w Rybniku. Na szczęście okazało się, że ich obrażenia nie są poważne i wszystkie zostały niedługo potem zwolnione do domu.

Do wypadku doszło w Raciborzu

Niemal to samo miejsce, kolejny wypadek

W środę rano na Reymonta doszło do bardzo podobnego wypadku: na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta.

- Do tego wypadku najprawdopodobniej doszło podczas wyprzedzania na pasach. Poszkodowana w bardzo poważnym stanie trafiła do szpitala - raportuje Paweł Szot, reporter TVN24, który zajął się sprawą.

Sprawca tego zdarzenia jest ciągle poszukiwany przez policję. Wiadomo, że poruszał się jasnym samochodem.

Policja poszukuje sprawcy podobnego zdarzenia17.09. | - To nagranie pokazuje, czym może skończyć się wymijanie samochodów, które zatrzymały się, żeby przepuścić pieszych - informuje śląska policja i pokazuje film. Na przejściu dla pieszych kierowca auta dostawczego potrącił trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat.TVN24 Łódź

"Uderzył w wózek z rocznym dzieckiem"

Śląscy policjanci podkreślają, że w zeszły weekend doszło też do innego wypadku na przejściu dla pieszych, który też niemal skończył się tragedią:

- W Mysłowicach, na pasach, kierujący samochodem osobowym uderzył w wózek z rocznym dzieckiem - dodaje Aleksandra Nawara ze śląskiej policji.

Policja ustaliła, że do wypadku doprowadził 89-latek, który też wymijał inne auto stojące przed przejściem. Niemowlę zostało przewiezione do szpitala na rutynowe badania. Na szczęście ostatecznie nie potwierdzono u niego obrażeń. Policjanci zatrzymali prawo jazdy starszego kierowcy i do sądu skierowali wniosek o jego ukaranie.

Kierowca uderzył w wózek z niemowlęciem na ul. Laryskiej w Mysłowicach

Autor:

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja