TVN24 | Katowice

Przyjechali udzielić pomocy, ktoś rzucił w nich butelką. Atak na ratowników medycznych w Katowicach

TVN24 | Katowice

Autor:
tam
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Katowicach
Do zdarzenia doszło w KatowicachGoogle Earth Pro
wideo 2/9
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Katowicach

Załoga karetki pogotowia została wezwana do nieprzytomnego mężczyzny, który leżał w centrum Katowic. Grupa pijanych mężczyzn na widok ratowników zaczęła wykrzykiwać wulgaryzmy, ktoś rzucił w kierunku medyków butelką. "Nikt nie mówił, że w Ratownictwie Medycznym jest miło i przyjemnie, ale żeby w kierunku zespołu medycznego udzielającego pomocy leciały butelki po piwie?" - opisał zdarzenia w mediach społecznościowych jeden z interweniujących ratowników. Na miejsce przyjechała policja. Nikogo jednak nie zatrzymano.

O incydencie, do którego doszło w niedzielę przed 4.30 na ulicy Dworcowej w centrum Katowic, poinformował jeden z ratowników. "Nikt nie mówił, że w Ratownictwie Medycznym jest miło i przyjemnie, ale żeby w kierunku zespołu medycznego udzielającego pomocy leciały butelki po piwie?" - napisał na Facebooku ratownik. Ulica Dworcowa, będąca od niedawna deptakiem przy starym dworcu kolejowym w Katowicach, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Mariackiej, która jest jednym z popularnych w stolicy Górnego Śląska miejsc spotkań - z pubami, barami i restauracjami. Szczególnie tłoczno jest tam w weekendy, a wiele lokali zamyka się dopiero nad ranem.

Policja: nikt nie ucierpiał, nie doszło do naruszenia nietykalności

Rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka potwierdziła w rozmowie z PAP, iż opisany przez ratownika incydent miał miejsce. Jak relacjonowała, karetka pogotowia została wezwana do nieprzytomnego mężczyzny leżącego na ławce. Jak się później okazało, był on w stanie upojenia alkoholowego. Podczas interwencji ratowników, grupa będących w pobliżu nietrzeźwych mężczyzn wykrzykiwała wulgaryzmy pod adresem załogi karetki; ktoś publicznie oddał mocz, a w kierunku ratowników poleciała też butelka z piwem, która roztrzaskała się o płyty chodnikowe. Na miejsce wezwano policję.

Czytaj też: Szarpanina w trakcie interwencji ratowników medycznych w Poznaniu

- Tego typu zgłoszenia, pochodzące od naszych kolegów z innych służb, zawsze traktujemy priorytetowo - powiedziała podkom. Żyłka, przyznając jednocześnie iż - z powodu innych interwencji w tym samym czasie - policjanci nie od razu pojawili się na miejscu zdarzenia. - W tym czasie patrol interweniował m.in. na pobliskiej ulicy Mariackiej, gdzie 46-letni mężczyzna, który naruszył ciszę nocną, był agresywny i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Trafił do policyjnego aresztu - poinformowała rzeczniczka. Inny patrol odwoził kolejnego pijanego mężczyznę do izby wytrzeźwień. Gdy policjanci dotarli na miejsce interwencji karetki, ratownicy nie byli w stanie wskazać, kto konkretnie z grupy mężczyzn był wobec nich agresywny czy rzucił butelką. Jak ustaliła policja, nikt z zespołu ratownictwa medycznego nie ucierpiał, nie doszło do naruszenia nietykalności ratowników ani do uszkodzenia samochodu. Obecnie w tej sprawie nie jest prowadzone żadne postępowanie. Mężczyzna, do którego wezwano karetkę, trafił do izby wytrzeźwień.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości