70-latka i jej córka zostały zamordowane w domu. Są wyniki sekcji, szukają sprawcy i narzędzia zbrodni

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24
Zbrodnia w Gruszewni pod Częstochową (wideo z 11 sieprnia)
Zbrodnia w Gruszewni pod Częstochową (wideo z 11 sieprnia)TVN24
wideo 2/8
TVN24Zbrodnia w Gruszewni pod Częstochową

70-latka i jej 48-letnia córka zginęły we własnym domu w Gruszewni pod Częstochową od ciosów nożem - wskazują wstępne wyniki sekcji zwłok. Śledczy wykluczyli, że motywem był rabunek. Przeszukali dom oraz pomieszczenia osób, które mogą mieć związek ze sprawą. Zabezpieczyli noże - wśród nich może być narzędzie zbrodni. Sprawca jest wciąż nieuchwytny.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie prowadzi śledztwo (przejęła je w czwartek od częstochowskiej prokuratury rejonowej) w sprawie podwójnego zabójstwa, do którego doszło we wsi Gruszewnia w powiecie kłobuckim, w pobliżu Częstochowy. Ofiary to 70-letnia kobieta i jej 48-letnia córka.

- Przeprowadzono sekcje zwłok zabitych kobiet w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wstępne wyniki wykazały, że kobiety zginęły od ciosów ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem - przekazał nam w czwartek Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Dotąd nie udało się ustalić, w którym dniu kobiety zmarły.

Podwójne morderstwo w GruszewniTVN24

Zabezpieczyli noże, rabunek jako motyw wykluczyli

Jak dodał Ozimek, przesłuchano już kilkanaście osób, w tym krewnych zmarłych. Przeszukano dom i posesję, gdzie doszło do morderstwa oraz kilka pomieszczeń, należących do osób, które wedle śledztwa mogą mieć związek z tą sprawą.

W trakcie przeszukania śledczy zabezpieczyli liczne ślady i dowody, w tym noże. Sprawdzają teraz, czy wśród nich jest narzędzie zbrodni.

- Za wcześnie, aby mówić o motywie zbrodni. Na pewno nie był to rabunek - dodał Ozimek.

Prokurator o zabójstwie w Gruszewni
Prokurator o zabójstwie w GruszewniTVN24

Rodzina od soboty nie miała kontaktu z kobietami

Ciała kobiet zostały znalezione we wtorek, 9 sierpnia, około godziny 17.40 w domu jednorodzinnym w Gruszewni.

Podwójne morderstwo w GruszewniTVN24

Jak informowała Aleksandra Nowara, rzeczniczka śląskiej policji, martwą 48-latkę znalazła osoba z rodziny. Przyjechała w odwiedziny, ponieważ od soboty, 6 sierpnia nie miała kontaktu z kobietami. - Z młodszą z kobiet na pewno był jeszcze kontakt w niedzielę po południu - uściślił dzisiaj Tomasz Ozimek.

Osoba bliska zawiadomiła policję, która w innym pomieszczeniu znalazła ciało 70-latki. Kobiety miały liczne rany, zadane ostrym narzędziem.

Według informacji śledczych, kobiety mieszkały razem same w domu pośród innych zabudowań i pól. - 48-latka miała męża, który pracuje za granicą - mówi Ozimek. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna w chwili zbrodni był za granicą, dopiero po informacji o śmierci bliskich wrócił do Polski.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości