Zaginęły Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia, zatrzymany 52-latek. Jest śledztwo w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności

Aktualizacja:
Autor:
mag//rzw
Źródło:
TVN24 Katowice
Ojciec poszukiwanej Oliwii: mam nadzieję, że wrócą
Ojciec poszukiwanej Oliwii: mam nadzieję, że wrócąTVN24
wideo 2/2
TVN24Ojciec poszukiwanej Oliwii: mam nadzieję, że wrócą

Od piątku trwają policyjne poszukiwania dwóch mieszkanek Częstochowy: 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. Śledczy zatrzymali do sprawy 52-letniego mężczyznę. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności. - Dziewczyny są mega pod każdym kątem. Ola była wzorową matką, z Oliwią nigdy nie było żadnych problemów - mówi w rozmowie z TVN24 ojciec nastolatki.

- W niedzielę policja zatrzymała do sprawy 52-letniego mężczyznę - przekazała we wtorek Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka policji w Częstochowie. Śledczy wcześniej nie informowali o zatrzymaniu w związku zaginięciem Aleksandry Wieczorek i jej córki Oliwii. Nadal nie ujawniają żadnych szczegółów, skąd jest 52-latek i co go łączy z poszukiwanymi.

- W poniedziałek prokuratura rejonowa Częstochowa Południe wszczęła śledztwo w sprawie bezprawnego pozbawienia człowieka wolności. Chodzi o artykuł 189 paragraf 1. To robocza kwalifikacja - poinformował nieco później Krzysztof Budzik z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Prokurator dodał, że zaginione nadal się nie odnalazły, także on nie ujawnił żadnych informacji o zatrzymanym mężczyźnie. - Trwają w tej sprawie intensywne czynności - zapewnił Budzik.

Aleksandra Wieczorek i jej córka Oliwia z CzęstochowyPolicja Śląska

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Ostatni raz widziana na działkach, jej auto zaparkowane inaczej niż zwykle

45-latka z córką mieszkają w bloku przy ulicy Bienia. - W czwartek 10 lutego 45-latka była widziana po raz ostatni na ogródkach działkowych przy ulicy Żyznej. Tego dnia prawdopodobnie wróciła stamtąd autem do mieszkania w bloku - mówiła nam w poniedziałek Chyra-Giereś. - Można tak przypuszczać, bo samochód zaginionej stoi przed blokiem - dodała policjantka. 

45-latka ostatni raz widziana była na ogródkach działkowychTVN24

W piątek po godzinie 9 matka pani Aleksandry zgłosiła policji zaginięcie córki i wnuczki. Jak przekazała śledczym, od 9 lutego nie miała żadnego kontaktu z córką, a dzień później urwał jej się także kontakt telefoniczny z wnuczką. Kobieta zwróciła policji uwagę, że ford focus córki zaparkowany był w piątek inaczej niż zwykle. - Zawiadamiająca twierdzi, że auto stoi w innym miejscu, niż córka zawsze parkowała - mówiła rzeczniczka.

- W mieszkaniu zaginionych były oględziny, panował tam porządek - relacjonowała Chyra-Giereś. Policjantka przekazała, że udało się skontaktować z ojcem Oliwii, ale nic więcej nie ujawnia, w tym tego, czy znaleziono telefony matki i córki. 

Ojciec Oliwii: dziewczynom nic nie można było zarzucić, nie ma w tym logiki

Ojciec Oliwii powiedział w rozmowie z dziennikarzami TVN24, że on również nie ma kontaktu z córką i jej matką od 10 lutego.

Ojciec poszukiwanej Oliwii: mam nadzieję, że wrócą
Ojciec poszukiwanej Oliwii: mam nadzieję, że wrócąTVN24

- Żaden trop nie jest przez policję bagatelizowany. Czekamy na informacje z komisariatu. Mamy nadzieję, że będą dla nas wszystkich dobre, że dziewczyny odnajdą się całe i zdrowe i że wrócą, że ten koszmar nie będzie trwał tygodniami, miesiącami, że temat zakończy się lada moment pozytywnie dla dziewczyn, dla najbliższych - mówił nam w poniedziałek pan Marek.

- Dziewczyny były mega pod każdym kątem życiowym, pod kątem przykładania się do codziennych obowiązków. Nic nie można im było zarzucić. Ola była wzorową matką, z Oliwią nigdy nie było problemów wychowawczych - opisywał pan Marek. - Nie ma w tym wszystkim logiki, nie wiemy, w którym kierunku to mogło iść i jak się potoczyć, czy ktoś za tym stoi, osoby trzecie.

Rysopisy zaginionych, rejestracja samochodu

Policja opublikowała zdjęcia oraz rysopisy zaginionych.

Aleksandra Wieczorekpolicja w Częstochowie

Aleksandra Wieczorek ma 165 cm wzrostu, sylwetkę średniej budowy, włosy ciemne do ramion, oczy ciemne, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w ciemnozieloną kurtę zimową do kolan i ciemne spodnie.

Oliwia Wieczorekpolicja w Częstochowie

Oliwia Wieczorek ma 170 cm wzrostu, jest szczupła, ma długie włosy koloru ciemny blond, oczy niebieskie, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w krótką, białą kurtę zimową z kapturem obszytym jasnym futerkiem.

Samochód zaginionej Aleksandry Wieczorekpolicja w Częstochowie

Policjanci przeszukali okolice bloku na Bienia i ogródków działkowych na Żyznej, zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Apelują o pomoc do osób, które w nocy z 10 na 11 lutego widziały samochód marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F. Proszą o przejrzenie nagrań z kamerek samochodowych. O kontakt proszeni są także wszyscy, którzy wiedzą, gdzie przebywają zaginione lub widzieli je w ostatnim czasie. 

Policjanci dodają, że wraz z kobietami zniknął ich pies rasy shih tzu. 

E-mail z groźbami

Policja sprawdza wszystkie tropy, w tym ustala, kto w sobotę rozesłał do lokalnych redakcji oraz do policji e-mail z groźbami tej treści: "To ja, jestem seryjnym. Nie szukajcie Aleksandry i Oliwii Wieczorek i ich pieska. Bo zginą kolejne osoby. Wspomnicie moje słowa i będziecie srogo żałować".

Sabina Chyra-Giereś potwierdza, że e-mail podpisany "seryjny częstochowski morderca" został rozesłany w sobotę, po pierwszym komunikacie policji, dotyczącym zaginięcia kobiet.

Autor:mag//rzw

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości