Miał wtargnąć do kiosku i zażądać zapałek. Kiedy sprzedawca odmówił, "skierował w jego stronę pistolet i oddał dwa strzały"

Autor:
pk/tam
Źródło:
tvn24.pl
Zagroził bronią, bo nie dostał zapałek. Został zatrzymany
Zagroził bronią, bo nie dostał zapałek. Został zatrzymanyPolicja w Bielsku-Białej
wideo 2/5
KM Policji w Bielsku-BiałejZagroził bronią, bo nie dostał zapałek. Został zatrzymany

22-latek zażądał od sprzedawcy w kiosku wydania zapałek. Jak informuje policja, kiedy ten odmówił, mężczyzna wyjął pistolet, oddał w kierunku sprzedawcy dwa strzały i uciekł. Został zatrzymany kilka godzin później, usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28 listopada) przy ulicy 3 Maja w Bielsku-Białej.

- Około południa do kiosku przy ulicy 3 Maja w Bielsku-Białej wtargnął młody mężczyzna, żądając od sprzedawcy wydania zapałek. Spotykając się z odmową, opluł szybę wystawową. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, podczas której sprawca zaczął grozić sprzedawcy pozbawieniem życia oraz skierował w jego stronę pistolet i oddał dwa strzały - opisuje aspirant sztabowy Katarzyna Chrobak z policji w Bielsku-Białej.

Czytaj też: Rzucił się z maczetą na policjanta w Tarnowie. Został postrzelony

Policja: zagroził bronią, bo nie dostał zapałekKM Policji w Bielsku-Białej

Policjantka informuje, że strzały nie raniły pracownika kiosku, a agresor po zdarzeniu uciekł. - Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przeszukiwali okolice, ustalali świadków i zabezpieczyli monitoring. W czynnościach uczestniczyły psy tropiące. Po paru godzinach napastnik został zatrzymany w centrum Bielska-Białej, a przy nim został ujawniony przedmiot, którym uprzednio groził - relacjonuje Chrobak.

Mężczyzna został zatrzymanyKM Policji w Bielsku-Białej

Policja: bronią groził dwa dni wcześniej

- Zatrzymanym okazał się 22-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Ustalono, że dwa dni wcześniej w jednym z lokali gastronomicznych również groził pracownikowi poprzez okazanie mu pistoletu, który miał w kieszeni, aby zmusić go do zrezygnowania od zgłoszenia interwencji policji - podaje rzeczniczka bielskiej policji. Dodaje: - W trakcie oględzin śledczy zabezpieczyli pistolet, którym posługiwał się napastnik. Broń zostanie poddana szczegółowym badaniom balistycznym przez biegłych z laboratorium kryminalistycznego. 22-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zmuszenia do określonego zachowania. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KM Policji w Bielsku-Białej

Pozostałe wiadomości