Będzie taniej dla seniorów. W Częstochowie

 
sxc.huTańsze życie dla częstochowskich seniorów

Obiekty sportowe, kawiarnie, kluby fitness, szkoły językowe, sanatoria od wtorku będą tańsze. Dla kogo? Częstochowski urząd miasta wprowadza Kartę Częstochowski Senior uprawniającą do zniżek osoby starsze, które skończyły 60 lat.

O Kartę Częstochowski Senior mogą się ubiegać mieszkańcy Częstochowy, którzy ukończyli 60 lat i złożyli odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta lub w Częstochowskim Centrum Aktywności Seniora.

- Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Dotąd wpłynęło do nas już 800 wniosków" - mówi Adrian Staroniek z częstochowskiego urzędu miasta.

Sanatoria, kluby fitness, szkoły językowe, taxi..

Karta będzie upoważniała do korzystania z promocji przygotowanych przez partnerów projektu, którzy odpowiedzieli na zapytanie samorządu. - Wysłaliśmy zapytania do ok. 3 tysięcy podmiotów, odpowiedziało nam 150. Umowy jak dotąd zawarliśmy z 50 z nich, ale lista będzie stale się powiększać. Wśród nich - na prośbę seniorów - znajdują się również sanatoria oraz domy wczasowe spoza miasta - dodaje Staroniek.

Lista obejmuje instytucje miejskie oraz firmy, w tym m.in. kawiarnie, instytucje kultury, obiekty sportowe i rekreacyjne, kluby fitness, szkoły językowe, biuro tłumaczeń, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, taxi a także usługi medyczne, rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne.

Karta będzie upoważniała również do zniżek, ulg i rabatów w obiektach sanatoryjnych znajdujących się w Dusznikach Zdroju, Szczawnie Zdroju, Ustroniu, Krynicy Zdroju, Lądku Zdroju i w Zakopanem.

Nawet 30 proc. taniej

Wysokość zniżek we wszystkich placówkach znajdujących się w bazie zgromadzonej przez miasto waha się od 5 do 30 procent.

Jak wynika z danych Urzędu Miasta, w Częstochowie mieszka obecnie ok. 60 tysięcy seniorów, którzy skończyli 60 rok życia i będą mogli skorzystać z projektu.

O realizacji podobnego programu zdecydowały także inne miasta woj. śląskiego, wśród nich są m.in. Katowice i Sosnowiec.

Autor: jsy / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości