Monika Olejnik. Otwarcie

Małgorzata Kożuchowska: wkurzyłam się po wyroku Trybunału ws. aborcji

Prawo nie załatwi rzeczy, które człowiek powinien załatwiać sam ze sobą i własnym sumieniem - tak Małgorzata Kożuchowska tłumaczy swoją reakcję po decyzji Trybunału Julii Przyłębskiej zaostrzającej prawo aborcyjne w Polsce. W rozmowie z Moniką Olejnik aktorka opowiada również o wieloletniej przyjaźni z Agatą Kuleszą, o tym, co w jej życiu zmienił "Kiler", zdradza, dlaczego nigdy nie podbiła Hollywood i dlaczego na początku rosyjskiej agresji poczuła, że musi pojechać na Ukrainę.

 

W części #MonikaKsiążkiMuzyka wyjątkowy pamiętnik córki Jarosława Iwaszkiewicza, Marii - sto opowieści o ludziach, którzy przez ostatnie sto lat odcisnęli piętno na polskiej kulturze oraz powieść Virginii Wolf "Nawiedzony dom".

 

W segmencie #TalentAktywność to #Przyszłość poznamy tym razem niezwykłego lekarza z pasją - Jakuba Sieczkę, który przez sześć lat jeździł karetką jako ratownik medyczny, a obecnie pomaga uchodźcom na pograniczu polsko-białoruskim w ramach założonej przez siebie organizacji "Medycy na granicy".

24.09.2022
Długość: 38 min
Data premiery: 2022