Nowe twarze (2012)

Dekada "Czarno na białym"

Nowe twarze (2012)

To były nowe twarze w polskiej polityce. Przez te lata wypadł z niej Przemysław Wipler, ale pozostali bohaterowie nadal są. I znaczą w niej zdecydowanie więcej niż wtedy. Krzysztof Szczerski, Krystyna Pawłowicz i… Andrzej Duda. Warto też przypomnieć zapowiedź reportażu: "Choć nie minął jeszcze rok od wyborów parlamentarnych - mamy kampanię nowych partyjnych pomysłów na gospodarkę. Pojawiły się też nowe twarze. Szczególnie widoczne w pierwszym szeregu Prawa i Sprawiedliwości. Partia stawia na ludzi z naukowymi tytułami i nawet politycy Platformy przyznają, że to merytoryczne wzmocnienie. Cztery naukowe tytuły i do tego ostry język". Andrzej Duda dziś jest prezydentem, Krzysztof Szczerski - ministrem w jego kancelarii, a Krystyny Pawłowicz… nie trzeba nikomu przedstawiać.

 

Program "Czarno na białym" na antenie jest już od 10 lat. W cyklu Dekada "Czarno na białym" przypominamy najważniejsze i najlepsze reportaże, które powstały w tym okresie.

Opis programu

3 stycznia 2011 roku o godzinie 20:20 wystartował program "Czarno na białym". Był to zupełnie nowy format nie tylko w historii TVN24, ale i polskiej telewizji w ogóle. Pomysłodawcą i pierwszym szefem "Czarno na białym" był Tomasz Sekielski. Zaczęliśmy od tematów o służbie zdrowia. Tematów, które uważaliśmy i nadal uważamy za bardzo ważne. Przez kolejne miesiące i lata niektórych bohaterów naszych reportaży, szczególnie polityków, przyprawialiśmy o palpitacje serca i podnosiliśmy im ciśnienie. W cyklu Dekada "Czarno na białym" przypominamy najważniejsze i najlepsze reportaże, które powstały w tym okresie.

 

Data premiery: 2021