Czarno na białym

Anatomia porażki

Opozycja analizuje swoje błędy, a jak pokażemy, wyborcy Koalicji na miesiąc przed wyborami, dokładnie je znali. W reportażu rozmowa z szefem sztabu Koalicji i z kandydatami, którzy wiedzieli jak wygrać nawet w politycznych bastionach PiS-u. Jak się okazuje, przepis na sukces był bardzo prosty.

W tej kampanii, która właśnie się skończyła, przekaz był prosty i można nazwać go "wyborczym strachem". Przed LGBT, polexitem, szariatem, kościołem, czy odebraniem przywilejów. Lista jest dość długa i każda z partii dopisała do niej swoje hasła odstraszające od przeciwników.

Pozytywny przekaz do kolejnej kampanii chcą wnieść ludzie, którzy czwartego czerwca, w symbolicznym dniu, spotkali się w Gdańsku. To znani samorządowcy z całego kraju, między innymi prezydenci miast wygrywający ostatnie samorządowe wybory z rekordowym poparciem. Jasno zadeklarowali, że chcą uczestniczyć w ogólnokrajowej polityce. Symboli, takich jak data spotkania, czy 21 jeden postulatów było tam dużo, sprawdziliśmy jednak jaka kryje się za nimi treść.