Złapał spadające dziecko, zajął pierwsze miejsce. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Tramwaj przejechał tuż za nim wygięła się szyna. Nagranie
Tramwaj przejechał, tuż za nim wygięła się szyna. Nagranie (2019)
Źródło: Michał Papiewski
Nagranie 17-latka ratującego dziewczynkę wypadającą z okna zwyciężyło w plebiscycie na najlepsze wideo tygodnia. Wskazała na nie połowa osób biorących udział w głosowaniu. Na drugie miejsce wskoczyły śpiewające foki z 27 procentami głosów. Ostatnie miejsce na podium i 12 procent głosów przypadły Poly, czyli surfującemu psu z Izraela.
Wybierz najciekawsze wideo tygodnia tvn24.pl
Wybierz najciekawsze wideo tygodnia tvn24.pl
Źródło: tvn24

1. "Zrobiłem to, co musiałem". 17-latek uratował dziewczynkę wypadającą z okna

To zdarzenie mogło mieć tragiczny finał. Dwuletnia dziewczynka wypadła z okna na drugim piętrze kamienicy w Stambule. Widział to 17-latek, który zachował przytomność umysłu i chwycił dziecko spadające wprost na betonowy chodnik.

2. Nauczono foki "śpiewać" i "mówić". Posłuchaj

Naukowcy nauczyli trzy młode foki "śpiewać" i "wymawiać" ludzkie głoski. Eksperyment miał na celu pomoc w opracowaniu nowego modelu do walki z zaburzeniami mowy. Z najnowszych badań naukowców pracujących na szkockim Uniwersytecie w Saint Andrews wynika, że foki szare mają możliwość kopiowania mowy i melodii przy użyciu takiego samego mechanizmu co ludzie.

3. Poly - surfujący pies z Izraela

Poly to najprawdopodobniej pierwszy pies w Izraelu, który potrafi surfować. Zwierzę ma wielu fanów. Jak przyznaje jego właściciel, Poly uwielbia wodę i trenuje co najmniej dwie godziny dziennie.

Autor: JZ/adso / Źródło: tvn24

Czytaj także: