Książę Louis idzie do innej szkoły niż jego rodzeństwo. Czesne to blisko 80 tysięcy złotych rocznie

Autor:
kkow//az
Źródło:
express.co.uk, tvn24.pl

Kate i William nie zamierzają oszczędzać na edukacji czteroletniego księcia Louisa. Prawnuczek Elżbiety II będzie kontynuował naukę w szkole przygotowawczej Lambrook. Koszt edukacji w tej placówce dochodzi do blisko 80 tysięcy złotych rocznie. Szkoła obiecuje, że jej absolwenci są "pewni siebie, szczęśliwi, zaangażowani, dojrzali, rozważni i troskliwi".

Książę Louis cieszy się w Wielkiej Brytanii ogromną sympatią opinii publicznej. Czterolatek skradł serca wielu Brytyjczyków podczas obchodów Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. W trakcie imprezy zorganizowanej na cześć prababci najmłodszy synek księżnej Kate i księcia Williama przykuwał uwagę swoim ekspresyjnym zachowaniem. Tym między innymi, że demonstracyjnie zasłaniał uszy podczas przelotu samolotów.

Zachowanie prawnuka królowej Elżbiety II spotkało się z sympatią Brytyjczyków, którzy z zaciekawieniem śledzą informacje na temat młodego członka rodziny królewskiej. Teraz na światło dzienne wyszły doniesienia o tym, jak ma wyglądać edukacja małego księcia. Jak się okazuje – będzie się ona znacznie różnić od tej, jaką Kate i William zaplanowali dla starszych dzieci. W przeciwieństwie do swojego rodzeństwa, książę Louis nie będzie uczęszczał do St Thomas’s Battersea Junior School, gdzie najważniejszą zasadą szkolną jest "bądź miły".

Czytaj najnowsze informacje na temat królowej Elżbiety II na portalu tvn24.pl

Książę Louis kończy cztery lataTwitter/@KensingtonRoyal

Kosztowna edukacja księcia

Jak donosi portal express.co.uk, Kate i William wraz z dziećmi mają wyprowadzić się ze swojej rezydencji w Pałacu Kensington do Windsoru. Czteroletni obecnie Louis ma kontynuować edukację w szkole przygotowawczej Lambrook w miejscowości Winkfield – która znajduje się około 13 kilometrów od zamku w Windsorze.

Nie jest tajemnicą, że edukacja w prestiżowej placówce, jaką jest Lambrook, sporo kosztuje. W pierwszych latach mniej, potem z każdym rokiem czesne wzrasta. Podczas dwóch pierwszych lat nauki za każdy rok szkolny Louisa trzeba będzie zapłacić 8778 funtów, czyli około 48 tysięcy złotych. Po skończeniu 7. roku życia i rozpoczęciu kolejnego etapu edukacji czesne wzrośnie do 12 896 funtów (ponad 70 tysięcy złotych) za rok 3. i 4., a podczas ostatnich czterech lat nauki, sięgnie 13 998 funtów rocznie (czyli blisko 80 tysięcy złotych).

Edukacja i beztroskie dzieciństwo

Szkoła Lambrook funkcjonuje już od 1860 roku. Jak deklaruje, jej misją jest stworzenie dzieciom szansy na zdobywanie odpowiedniej wiedzy już w najmłodszych latach, a przy tym niepozbawianie ich beztroskiego dzieciństwa. "W czasie pobytu w naszej szkole dajemy naszym uczniom 'pióra do latania'. Tak aby rozwinęli skrzydła i wznieśli się w powietrze, opuszczając Lambrook jako pewni siebie, szczęśliwi, zaangażowani, dojrzali, rozważni i troskliwi młodzi dorośli, którzy są otwartymi na świat obywatelami" - brzmi informacja na stronie placówki.

Wśród celów szkoły znajduje się również pomoc uczniom w odkrywaniu i rozwijaniu ich talentów. Dodatkowo placówka chce przygotowywać swoich przyszłych absolwentów do stawiania czoła wyzwaniom zmieniającego się świata, by "lepiej rozumieli technologię, środowisko i inne kultury, co pozwoli im zmieniać świat. Zarówno teraz, jak i w przyszłości."

Na przestrzeni lat do placówki w Lambrook uczęszczało wiele słynnych osób. Wśród jej absolwentów jest między innymi James Meade, ekonomista, który w 1977 został uhonorowany Nagrodą Nobla za badanie wpływu polityki gospodarczej na handel zagraniczny w modelu otwartym gospodarki.

Autor:kkow//az

Źródło: express.co.uk, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości