Zatrzymał się na stacji, bo kończyło mu się paliwo. Kupił zdrapkę i wygrał milion

Autor:
kgo//am
Źródło:
Kentucky Lottery
Corbin w Kentucky
Corbin w KentuckyGoogle Earth
wideo 2/2
Corbin w Kentucky

Mieszkaniec amerykańskiego Kentucky wszedł na stację benzynową, mając przy sobie 40 dolarów. Za połowę tej kwoty zatankował, za pozostałe pieniądze kupił los na loterię. Kiedy wrócił do samochodu, zorientował się, że wygrał milion dolarów.

Do zdarzenia doszło 18 maja na drodze krajowej numer 25 w Kentucky. - Kończyła mi się benzyna. Miałem 40 dolarów, zatankowałem za połowę tej kwoty, za pozostałe 20 dolarów kupiłem zdrapkę - powiedział Michael Schlemmer, cytowany na stronie Kentucky Lottery, czyli organizatora gry, w której wygrał milion dolarów. Mężczyzna wyjaśnił, że po powrocie do samochodu od razu otworzył zdrapkę. Gdy zorientował się, że jego łupem padła główna nagroda, szybko pobiegł z powrotem na stację. - Pokazałem zdrapkę dziewczynom stojącym przy kasie, one na jej widok prawie oszalały. Na miejscu byli też właściciele stacji, zaczęli szeroko się uśmiechać - wspominał Schlemmer.

60-letni mieszkaniec miasta Corbin podkreślił, że dopóki nie otrzymał czeku na wygraną sumę, nie był w stanie uwierzyć w zwycięstwo. - Moja głowa niczego nie przetwarzała - powiedział.   

ZOBACZ TEŻ: Wygrał na loterii dwa miliardy dolarów. Ujawniono, na co wydał pierwsze 25 milionów

Wygrał na loterii, kupi nowy samochód

Kilka dni po zakupie szczęśliwej zdrapki czek został zrealizowany. Schlemmer opuścił siedzibę organizatora loterii bogatszy dokładnie o 616 330 dolarów. Tyle wyniosła nagroda po odliczeniu podatku z kwoty 862 tysięcy, czyli stawki wypłacanej w Kentucky Lottery zwycięzcy, który chce odebrać należne mu pieniądze od razu. Gdyby wybrał wypłaty w rocznych ratach przez 20 lat, otrzymałby cały milion minus podatek.

Schlemmer poinformował, że za wygrane pieniądze zamierza kupić sobie nowy samochód. Pozostałą część kwoty planuje wpłacić na konto oszczędnościowe. Ale nie tylko 60-latek wzbogacił się na szczęśliwej zdrapce. Organizator loterii przekazał, że 8 tys. dolarów otrzyma stacja benzynowa, na której sprzedano zwycięski los. Na stronie Kentucky Lottery widnieje informacja, że szansa na wygranie jakiejkolwiek nagrody w tej grze wynosi 1 do 3,57. Prawdopodobieństwo wygrania nagrody głównej nie jest podane.

ZOBACZ TEŻ: Za dwa miesiące zostanie ojcem, wygrał wielkie pieniądze na loterii. Już wie, na co przeznaczy nagrodę

Autor:kgo//am

Źródło: Kentucky Lottery

Źródło zdjęcia głównego: Kentucky Lottery

Pozostałe wiadomości