Pytanie o sport podobny do hokeja za 5 tysięcy złotych

Autor:
ad
Źródło:
Milionerzy TVN

Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, ale czy: każdy ma dwa kije, zamiast krążka jest piłka, lodowisko jest elipsą czy zamiast drużyn są bandy? Na to pytanie Huberta Urbańskiego w "Milionerach" odpowiadał pan Jakub Peńśko. Za dobrą odpowiedź mógł zdobyć pięć tysięcy złotych. 

Zdarza się, że już pierwsze pytanie sprawia uczestnikom programu problem. Tak było w tym przypadku. Pan Jakub skorzystał z pomocy publiczności przy pytaniu o 500 złotych. Chodziło o wskazanie, czy "pytanie jest otwarte, zamknięte, retoryczne czy półotwarte". Następnie gracz musiał zmierzyć się z pytaniem o ruch bąka, popularnej zabawki. Kolejne kłopoty sprawiło graczowi pytanie za pięć tysięcy złotych. 

Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, tylko:

A: każdy ma dwa kije B: zamiast krążka jest piłka C: lodowisko jest elipsą D: zamiast drużyn są bandy 

Pan Jakub nie był pewny, która z odpowiedzi jest poprawna. Nie chcąc ryzykować, skorzystał z drugiego koła ratunkowego - pół na pół. Został wtedy z dwiema opcjami: A oraz B. W tej sytuacji zdecydował się postawić na odpowiedź "każdy ma dwa kije". Niestety, nie był to dobry wybór. Uczestnik wygrał tysiąc złotych. 

Bandy to zespołowa gra podobna do hokeja na lodzie. Rozgrywający nie uderzają jednak krążka, a piłkę. Poprawną odpowiedzią jest zatem "B". 

Autor:ad

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości