#ProPublicoBono. Donald Tusk pod ostrzałem internautów

Parament EuropejskiInternauci komentują dokonania Donalda Tuska i jego rządu

Donald Tusk trzema słowami skomentował sprawę muzyka Bono i posłanki Krystyny Pawłowicz. Internauci od razu zaczęli odpowiadać na wpis. W większości krytycznie, oceniając pracę jego i rządu, na czele którego stał.

Dwa dni temu Donald Tusk na Twitterze umieścił tweet o treści "Pro publico Bono :)".

Pro publico Bono:)— Donald Tusk (@donaldtusk) 18 kwietnia 2016

Internauci natychmiast zareagowali. Powstał hasztag #ProPublicoBono, pod którym użytkownicy Twittera, krytycznie oceniają działania byłego premiera jak i jego rządu. Wytykają m.in. aferę z OFE, czy niespełnione obietnice. Pod lupę poszły również afery, z czasów kiedy rządziła Platforma Obywatelska, które nie koniecznie dotyczyły bezpośrednio Tuska, ale były związane z osobami z PO.

Bono i Pawłowicz

Wpis Donalda Tuska dotyczył sprawy frontmana U2 - Bono i posłanki Krystyny Pawłowicz (PiS). Irlandzki muzyk przemawiał przed jedną z podkomisji Senatu USA. Powiedział między innymi: - widzimy jak Polska i Węgry przesuwają się na prawo, w kierunku pewnego hipernacjonalizmu, hiperlokalizacji, który, jak sądzę, ma być odpowiedzią na globalizację.

Te słowa skomentowała na swoim Facebooku Krystyna Pawłowicz. "Pewien pieśniarz, niejaki Bono odstawił na chwilę instrument muzyczny i niestety przemówił. Powiedział tylko to, co wiedział, czyli niewiele. A dowiedział się od europejskich lewaków. Że Polska i Węgry są "hipernacjonalistyczne". Miało być krytycznie, a wyszedł piękny komplement dla nas" - czytamy we wpisie posłanki.

"Panie Bono, hiperinternacjonalisto! Niemcy mają dla Pana ok. 73 tysiące muzułmanów. Nie wiedzą gdzie i komu ich upchnąć. Są dla Pana, do zabrania od razu, z dostawą do domu, na rancho lub do apartamentu" - dodała posłanka.

Krytyka

Na wpis Tuska błyskawicznie zareagowali internauci. Powstał hasztag #ProPublicoBono, pod którym użytkownicy Twittera krytycznie oceniają działania byłego premiera jak i jego rząd. Wytykają m.in. aferę z OFE, czy niespełnione obietnice. Pod lupę poszły również afery, z czasów kiedy rządziła Platforma Obywatelska, które nie koniecznie dotyczyły bezpośrednio Tuska, ale były związane z osobami z PO.

Kierowniku zasłużyłeś! Specjalnie dla Ciebie hasztag - #ProPublicoBono Przypominamy co zrobiłeś dla dobra RP. pic.twitter.com/hbEbLpBpH6— antyleft_ (@antyleft_) 19 kwietnia 2016

Za rządów Tuska kibic Maciek Dobrowolski spędził w areszcie ponad 3 lata bez wyroku.#ProPublicoBono— Ann (@analizuje) 19 kwietnia 2016

Basen Narodowy za 2,2 mld zł #ProPublicoBono pic.twitter.com/MFZCOhZvHD— Złotowłosa (@zprzymruzeniem) 19 kwietnia 2016

Internetowy portal dla bezdomnych za 50 milionów złotych. #ProPublicoBono— KoronskiM (@czekacz) 19 kwietnia 2016

Zajumane 150 miliardow emeytur z OFE #ProPublicoBono— cezary krysztopa (@cezarykrysztopa) 19 kwietnia 2016

#ProPublicoBono Nikt nie da nam tyle, ile Tusk może nam obiecać.— Piotr Domański (@piotrekdomansk2) 19 kwietnia 2016

Sowa & Przyjaciele #ProPublicoBono— Ewa Radomska (@ewa_radomska) 19 kwietnia 2016

Wyższe emerytury od 67. roku życia #ProPublicoBono— KAnna (@10poco) 19 kwietnia 2016

Załatwienie broni na lewo przez Grabarczyka #ProPublicoBono @eucopresident @donaldtusk— Mateusz Poręba (@matioosza) 19 kwietnia 2016

Autor: kry/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Parament Europejski

Pozostałe wiadomości