Dyskretne gesty księcia Harry'ego i Meghan Markle. "Chciał być pewien, że czuła się komfortowo"

Autor:
jdw//mm
Źródło:
People, Independent

Widać było wsparcie, które książę Harry okazywał swojej żonie Meghan - w rozmowie z magazynem "People" przekazał jeden z uczestników uroczystości pogrzebowych królowej Elżbiety II. W poniedziałek 19 września Wielka Brytania pożegnała swoją najdłużej panującą monarchinię. Uwadze zebranych nie umknęły drobne, subtelne gesty wymieniane w trakcie uroczystości przez księcia Harry'ego i jego żonę Meghan Markle.

W poniedziałek w Londynie odbyły się uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. W nabożeństwie w Opactwie Westminsterskim wzięło udział około 2000 osób, w tym książę Harry i jego żona księżna Meghan.

Pogrzeb Elżbiety II

Jeden z gości obecnych na uroczystości, adwokat Pranah Bhanot, przekazał magazynowi "People" swoje obserwacje na temat tego, jak Harry i Meghan w subtelny i nierzucający się w oczy sposób podtrzymywali się nawzajem na duchu. - Widać było wsparcie, które Harry okazywał Meghan w momentach, kiedy musieli pójść oddzielnie w różnych kierunkach - powiedział.

Jak stwierdził, para przekazywała sobie wówczas dyskretne znaki. - Gdy rozchodzili się w oddzielne strony (książę Harry - red.) mocniej ściskał jej dłoń (księżnej Meghan - red.). Mam wrażenie, że chciał być pewien, że czuła się komfortowo - powiedział. Ocenił, że jego zdaniem, widoczne było, że książę starał się w ten sposób dodać żonie otuchy. Para trzymała się też za ręce siedząc w drugim rzędzie podczas nabożeństwa.

ZOBACZ TEŻ: Po śmierci Elżbiety II dzieci Meghan i Harry'ego otrzymają książęce tytuły. Dlaczego im się wcześniej nie należały?

Pogrzeb Elżbiety II

Państwowy pogrzeb zmarłej 8 września w swej szkockiej posiadłości królowej Elżbiety II odbył się w poniedziałek. Monarchini spoczęła w kaplicy króla Jerzego VI, gdzie pochowani są jej też mąż, matka oraz ojciec. 

Na ceremonii żałobnej zjawiło się około 500 monarchów i przywódców państw z całego świata. Na ulicach Londynu zbierały się tłumy Brytyjczyków żegnających panującą przez ostatnie 70 lat królową. W wybranych miejscach w Zjednoczonym Królestwie ustawione zostały telebimy, by zebrani mogli wspólnie śledzić transmisję z pogrzebu. 

ZOBACZ TEŻ: Rodzina królewska żegna Elżbietę II. Pokazano niepublikowane dotąd zdjęcie królowej

Autor:jdw//mm

Źródło: People, Independent

Źródło zdjęcia głównego: Jane Barlow/PA Images via Getty Images

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości