Ciekawostki

Miss Świata... zakonnic?

Ciekawostki

Pokaz mody zakonnej - materiał "Faktów" TVN
Pokaz mody zakonnej - materiał "Faktów" TVNPokaz mody zakonnej - materiał "Faktów" TVN

- Siostry są przed wszystkim kobietami. Dziś włoskie zakonnice nie są stare, pomarszczone i smutne, dzięki przyjazdowi sióstr młodych i pełnych życia. Przede wszystkim z Brazylii - uważa ksiądz Antonio Rungi. Żeby to udowodnić rodakom, zorganizował konkurs piękności. Zakonnej.

Zainteresowane konkursem siostry mogą nadsyłać swoje zdjęcia do księdza Antonia Rungiego z diecezji Mondragone, niedaleko Caserty na południu Włoch. Ksiądz będzie publikować je w swoim internetowym blogu, a na ulubioną miss spośród sióstr internauci będą mogli oddać swoje głosy.

- Czy naprawdę uważacie, że siostry zakonne są stare, pomarszczone i smutne? Dzisiaj już tak nie jest, dzięki przyjazdowi do naszego kraju sióstr młodych i pełnych życia - wyjaśnił pomysłodawca konkursu na łamach "Corriere de la Sera". - Są pochodzące z Afryki i Ameryki Łacińskiej siostry, bardzo, bardzo śliczne. Przede wszystkim brazylijskie - ocenił ze znawstwem.

Ksiądz Rungi zarzeka się, że to zakonnice zasugerowały mu, żeby taki konkurs zorganizować. Spodziewa się, że zgłoszenia nadeśle około tysiąca kandydatek. W rozmowie z dziennikiem nie sprecyzował jednak, czy siostry będą swoje wdzięki prezentować w habitach, czy może - zgodnie z duchem czasu, którego wyrazem jest wszak podobny konkurs - zdecydują się na stroje znane z normalnych konkursów piękności.

- Siostry są przed wszystkim kobietami, a piękno to dar Boga. Konkurs będzie tak przeprowadzony, by pokazać, że nie istnieje wyłącznie piękno, które pokazują w telewizji; jest przecież także wdzięk czystszy, bardziej dyskretny, pochodzący z serca i duszy - stwierdził enigmatycznie ksiądz Rungi.

Jak dodał, ma nadzieję, że przyszła edycja konkursu nie ograniczy się do internetu. - I będziemy mogli zorganizować prawdziwy pokaz, który mógłby odbyć się podczas konkursu na Miss Włoch - marzy ksiądz Rungi.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: Pokaz mody zakonnej - materiał "Faktów" TVN

Pozostałe wiadomości