Prezydenci USA w pytaniu z "Milionerów"

TVN24


Który prezydent w latach 70. XX wieku zainstalował na dachu Białego Domu panele słoneczne? Jimmy Carter, Ronald Reagan, George W. Bush czy Barack Obama? Z takim pytaniem w "Milionerach" zmierzył się pan Paweł Jokiel z Ostrowa Wielkopolskiego.

W kolejnym odcinku "Milionerów" swoich sił spróbował pan Paweł Jokiel, właściciel małej działalności gospodarczej z Ostrowa Wielkopolskiego.

Jedno z pytań, jakie usłyszał w programie, dotyczyło prezydenta USA.

Który prezydent w latach 70. XX wieku zainstalował na dachu Białego Domu panele słoneczne?

A: Jimmy Carter

B: Ronald Reagan

C: George W. Bush

D: Barack Obama

Prezydenci USA

Barack Obama był prezydentem Stanów Zjednoczonych przez dwie kadencje, od 2009 do 2017 roku. George W. Bush rządził w latach 2001-2009, a Ronald Reagan między 1981 a 1989 rokiem.

W latach 70. XX wieku tylko jeden z wymienionych był prezydentem. To Jimmy Carter, który swój urząd pełnił od 1977 do 1981 roku.

Panele słoneczne na dachu Białego Domu

W 1979 roku Jimmy Carter zainstalował na dachu Białego Domu 32 panele słoneczne. Po siedmiu latach zdemontował je Ronald Reagan.

Casting do "Milionerów"

Jeśli chciałbyś zasiąść naprzeciwko Huberta Urbańskiego i powalczyć o milion złotych, zgłoś się na casting do "Milionerów". Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie milionerzy.tvn.pl.

Autor: mmis / Źródło: Milionerzy TVN