Pytanie w "Milionerach" za 40 tysięcy. O dzieło Szekspira

Autor:
mmis//rzw
Źródło:
Milionerzy TVN, Britannica

Gdzie toczy się akcja dramatu "Otello" Szekspira? W Europie, w Azji, w Afryce czy w Ameryce? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Michał Pilch z Krakowa. Za poprawną odpowiedź mógł otrzymać 40 tysięcy złotych.

Naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadł pan Michał Pilch z Krakowa. Dzięki poprawnym odpowiedziom na pierwsze sześć pytań zdobył 20 tysięcy złotych. Wtedy usłyszał pytanie za kwotę gwarantowaną 40 tysięcy złotych.

Gdzie toczy się akcja "Otella" Szekspira?

A: w Europie B: w Azji C: w Afryce D: w Ameryce

Nie znał odpowiedzi na to pytanie. Jak wyznał, gdyby miał strzelać, wybrałby odpowiedź A. Zostało mu jeszcze jedno koło ratunkowe, telefon do przyjaciela. Zadzwonił do taty. Pan Zbigniew jednak również nie znał odpowiedzi. Podobnie jak syn, skłaniał się ku stwierdzeniu, że akcja "Otella" toczy się w Europie.

Gracz zaryzykował i wybrał A. Zrobił dobrze. To poprawna odpowiedź.

"Otello" Szekspira

"Otello" to tragedia w pięciu aktach, napisana przez Williama Szekspira prawdopodobnie w latach 1603-1604, opublikowana w 1622 roku. Podtytuł sztuki brzmi "Maur z Wenecji" i w tym mieście rozgrywa się kilka pierwszych scen. Większość akcji osadzona jest na Cyprze.

Autor:mmis//rzw

Źródło: Milionerzy TVN, Britannica

Pozostałe wiadomości