Madonna, Dion i Camilla krewniaczkami

Ciekawostki

PAPMadonnę, Camillę i Celine Dion łączą wspólne francusko-kanadyjskie korzenie

Z pewnością niemałym zaskoczeniem będzie dla Księżnej Kornwalii informacja, że jest daleką krewniaczką słynnych piosenkarek - Madonny i Celine Dion. Wiadomość o wspólnym przodku podał brytyjski portal "Ancestry", który jest największą internetową bazą genealogiczną na Wyspach.

49-letnia piosenkarka już kilka lat temu razem z badaczem Williamem Addamsem Reitweisnerem próbowała poskładać całe drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Dzięki temu dowiedziała się, że więzy krwi łączą ją także z Celine Dion. Od tamtej pory Madonna namawia krewnych do wspólnych wysiłków w odkryciu historii rodu.

Niezwykłe francusko-kanadyjskie korzenie

Teraz informację, że piosenkarki Madonna i Dion oraz małżonka brytyjskiego następcy tronu Camilla mają wspólnego praprzodka potwierdziła agencja Press Association, która powołała się na kanadyjskich badaczy.

Dokumenty sięgające 1621 roku, zweryfikowane przez portal Ancestry.co.uk, zajmujący się genealogią, świadczą, że praprzodkiem owych trzech pań był francuski rzemieślnik Zacharie Cloutier. Według jednego z naukowców, który zajmuje się badaniami gedealogicznymi, Cloutier żył między 1617 a 1708 rokiem.

Dalekim krewnym Amerykanki Madonny, Kanadyjki Dion i brytyjskiej księżnej Kornwalii jest też ponoć były premier Kanady Pierre Trudeau.

Źródło: PAP, megafon.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP