TVN24 | Ciekawostki

Lekarze i ratownicy medyczni nocują w przyczepach kempingowych. "Co za ulga!"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
gg/mro
Źródło:
CNN.com

Właściciele przyczep kempingowych i kamperów, zrzeszeni w grupie na Facebooku, postanowili pomóc lekarzom. Wypożyczają im za darmo swoje przyczepy, aby medycy mogli w nich mieszkać. Decydują się na to pracownicy medyczni, którzy obawiają się, że mogliby nieświadomie zakazić SARS-CoV-2 swoje rodziny.

Akcja rozpoczęła się od Emily Philips, żony lekarza ratownictwa medycznego w Teksasie w USA. Opublikowała ona na Facebooku post, w którym przyznała, że boi się o zdrowie rodziny i spytała, czy ktoś nie zgodziłby się wypożyczyć przyczepy dla jej męża. Na takie rozwiązanie zgodziła się Holly Haggard, właścicielka przyczepy.

Kobiety założyły 24 marca grupę na Facebooku. Zaprosiły do niej lekarzy i właścicieli przyczep. Po dwóch tygodniach zrzesza ona już ponad 5 tysięcy członków. Wielu pracowników służby zdrowia dzięki działaniu grupy dostało swój nowy, tymczasowy, dom.

"(...)Mój mąż jest lekarzem i powiedzieć, że przebywa na polu bitwy, to tak jak nic nie powiedzieć. Mamy trójkę małych dzieci (…). Boimy się własnego domu! Ktoś wielkodusznie zaoferował mojemu mężowi przyczepę, w której będzie mógł mieszkać na naszej posesji, kiedy to się dzieje (pandemia COVID-19 - przyp. red.). Co za ulga! Teraz my chcemy rozpropagować ten pomysł i pomóc innym, będącym w podobnej sytuacji. (…)." - napisała Emily w pierwszym poście.

Bezinteresowna dobroć od obcych ludzi

Grupa szybko zaczęła się rozrastać. Nowi członkowie oferowali swoje przyczepy i kampery. Coraz więcej lekarzy zaczęło korzystać z tego rozwiązania.

Jednym z przykładów jest rodzina Quale, która skorzystała z pomocy Kelsey i Tima Webbów. Nie znali się oni dotychczas, ale Tim osobiście przywiózł swoją przyczepę pod oddalony o dwie i pół godziny dom Quale'ów. Przekazał kluczyki żonie lekarza i powiedział, że mogą z niej korzystać tak długo, jak tylko potrzebują, nie pokrywając przy tym kosztów ubezpieczenia.

Z dnia na dzień do społeczności dołączają nowi członkowie, a akcja staje się coraz bardziej popularna. Niektóre z oferowanych przyczep i kamperów są wielkości małych, luksusowo wyposażonych mieszkań, a koszt ich wynajmu w normalnych okolicznościach byłby bardzo wysoki. Administratorka grupy zaangażowała do współpracy adwokatów, informatyków i ubezpieczycieli, którzy mają pomóc w dalszym rozwoju i wzrostu popularności tej akcji.

ZOBACZ >> "Pomagajmy sobie" - program o tym, jak w Polsce i na świecie radzimy sobie w czasie pandemii COVID-19

Autor:gg/mro

Źródło: CNN.com

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/LaRayneQuale

Pozostałe wiadomości