Najszczęśliwszy kraj świata oferuje darmowe wycieczki, by pokazać swój sekret

Autor:
jdw//mm
Źródło:
Visit Finland, CBS News

Finlandia, która po raz szósty z rzędu została wybrana najszczęśliwszym krajem świata, postanowiła podzielić się sekretem swojego sukcesu. Zorganizowała konkurs, którego zwycięzcy będą mogli za darmo odwiedzić ten kraj oraz wziąć udział w specjalnych "Warsztatach Szczęścia".

W tym roku, po raz szósty z rzędu, na pierwszym miejscu rankingu najszczęśliwszych państw na świecie znalazła się Finlandia. Z tej okazji państwowa organizacja non-profit Visit Finland zorganizowała specjalny konkurs, w ramach którego chce umożliwić podzielenie się sekretami fińskiego sukcesu.

W ramach konkursu wyłonionych zostanie 10 zwycięzców, którym opłacony zostanie przelot oraz pobyt w Finlandii. Zwycięzcy spędzą cztery dni w prywatnej willi Kuru Resort, położonej w regionie Pojezierza Fińskiego. "Lokalizacja została starannie dobrana, by zaspokoić wszystkie potrzeby na drodze do (zrozumienia - red.) fińskiego szczęścia" - zaznacza organizator konkursu.

W dniach 12-15 czerwca wezmą oni również udział w specjalnych warsztatach poświęconych zadowoleniu z życia, prowadzonych przez fińskich ekspertów z rozmaitych dziedzin. W trakcie "Warsztatów Szczęścia" uczestnicy zgłębią tematykę "rzemiosła naturalnego, jedzenia dla ciała i duszy, aktywności fizycznej w lasach i jeziorach, uspokajających dźwięków i muzyki oraz ogółu fińskiego stylu życia".

Darmowy wyjazd do Finlandii

Aby wygrać darmowy wyjazd do Finlandii trzeba wypełnić przygotowany przez Visit Finland formularz, a także wykonać zadanie konkursowe, które polega na udostępnieniu w social mediach wideo, "pokazującego, co sprawia, że sądzisz, iż możesz potajemnie być Finem". W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które ukończyły 18. rok życia.

Jak zaznacza Visit Finland, celem konkursu jest "odnalezienie w sobie wewnętrznego Fina" i zdobycie "zestawu umiejętności, które pomogą utrzymać zrównoważony styl życia w zgodzie z naturą". "Wierzymy, że szczęście nie jest mistyczną umiejętnością, z którą się rodzi - to podejście do życia, którego można się nauczyć" - zaznaczono w opisie konkursu. Zgłoszenia można przesyłać do 2 kwietnia, po tym czasie Visit Finland skontaktuje się z wybranymi osobami.

ZOBACZ TEŻ: Jak zdobyć darmowy bilet lotniczy do Hongkongu? Do rozdania jest pół miliona

Najszczęśliwszy kraj świata

Ranking najszczęśliwszych krajów świata - World Happiness Report - co roku sporządzany jest przez inicjatywę ONZ, Sustainable Development Solutions Network (SDSN). Uwzględnia on dane zebrane za pomocą sondaży Gallup World Poll w ponad stu państwach. Kraje uszeregowane są pod względem szczęścia, rozumianego jako średnie oceny jakości życia wyrażane przez mieszkańców w ciągu trzech poprzednich lat, w tym przypadku w latach 2020-2022.

Jak podkreślają w rozmowie z Visit Finland sami Finowie, o pierwszym miejscu kraju w rankingu decydują przede wszystkim: sprawne działanie publicznych instytucji, poczucie bezpieczeństwa, bliskość natury i pozytywne nastawienie ludzi wokół.

Finlandia najszczęśliwszym krajem świata Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Finlandia po raz szósty uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie. Co o tym myślą sami Finowie

Autor:jdw//mm

Źródło: Visit Finland, CBS News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości