Jak zdobyć darmowy bilet lotniczy do Hongkongu? Do rozdania jest pół miliona

Autor:
jdw//az
Źródło:
hongkongairport.com, CNN, PAP

Władze Hongkongu podały szczegóły inicjatywy "World of Winners", w ramach której rozdadzą pół miliona bezpłatnych biletów lotniczych turystom z całego świata. Planowana od przeszło dwóch lat akcja ruszy 1 marca 2023 roku. Jak zdobyć darmowy bilet?

Celem programu jest "ożywienie przemysłu lotniczego, turystyki i gospodarki Hongkongu", które - wskutek pandemii COVID-19 i nałożonych w związku z nią przez władze surowych restrykcji - znacząco ucierpiały. Akcja HKIA "World of Winners" stanowi część szerzej zakrojonej kampanii promocyjnej regionu, prowadzonej pod nazwą "Hello Hong Kong". 

- Hongkong jest teraz połączony z Chinami kontynentalnymi i całym światem, nie będzie izolacji, kwarantanny ani ograniczeń (…) w doświadczaniu tętniącego życiem azjatyckiego miasta - oświadczył podczas ceremonii inaugurującej start kampanii szef administracji John Lee.

Hongkong rozda pół miliona darmowych biletów lotniczych 

Jak poinformowano, za pomocą uruchomionej 2 lutego strony internetowej, w ramach "World of Winners" bezpłatne bilety lotnicze będą rozdawane w pięciu pulach, a ich łączna liczba ma sięgnąć 500 tysięcy sztuk. Od 1 marca z programu będą mogli skorzystać mieszkańcy Azji Południowo-Wschodniej. Wraz z początkiem kolejnego miesiące uruchomiona zostanie możliwość zgłoszeń dla osób zamieszkujących Chiny kontynentalne. Osoby z północnej Azji i reszty świata będą mogły przystąpić do programu od 1 maja. "Bilety będą rozdawane poprzez różne działania, jak na przykład 'kup jeden, drugi otrzymasz gratis', 'szczęśliwy traf' czy 'kto pierwszy, ten lepszy'" - zaznaczają organizatorzy promocji.

Władze Hongkongu rozdadzą 500 tysięcy darmowych biletów lotniczych.Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Na tych miejscach nikt nie chce siedzieć. Linie lotnicze oferują nagrody za ich wybranie

Zainaugurowana w czwartek kampania planowana była już od niemal dwóch lat, kiedy to w 2020 roku władze Hongkongu wykupiły 500 tysięcy biletów od trzech rodzimych linii lotniczych: Cathay Pacific Airways, Hong Kong Express i Hong Kong Airlines - jako część pakietu pomocowego dla branży lotniczej. - Zakup służy zapewnieniu liniom lotniczym płynności (finansowej - red.) z góry, natomiast bilety zostaną rozdane turystom z całego świata i mieszkańcom Hongkongu w ramach kampanii ożywienia rynku - zapowiadał wówczas, cytowany przez CNN, rzecznik prasowy agencji rządowej Airport Authority Hong Kong. 

Spadek liczby turystów w Hongkongu

W ciągu ostatnich kilku lat liczba odwiedzających Hongkong turystów zmniejszyła się z niemal 56 milionów w 2019 do około 100 tysięcy w 2022 roku. Za tak drastyczny spadek w głównej mierze odpowiadały restrykcje covidowe wprowadzone przez władze regionu. Przybywający do miasta turyści musieli bowiem poddawać się kwarantannie, której długość w niektórych okresach wynosiła nawet 21 dni. Dodatkowo obowiązywał nakaz poddawania się licznym testom PCR.

Większość obostrzeń została już jednak zniesiona. Obecnie nadal obowiązują jedynie nakaz noszenia maseczek, limit osób przekraczających granicę z Chinami kontynentalnymi i zamknięcie trzech przejść granicznych. 

Autor:jdw//az

Źródło: hongkongairport.com, CNN, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości