TVN24 | Ciekawostki

Business Insider: Elon Musk został ojcem bliźniaków. Matką dyrektorka w jednej z jego firm

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
kgo//mm
Źródło:
Business Insider, CNN, The Guardian, Forbes
Elon Musk pokazuje nowo narodzonego syna
Elon Musk pokazuje nowo narodzonego syna
wideo 2/3
Elon Musk pokazuje nowo narodzonego syna

Elon Musk jest ojcem urodzonych pod koniec 2021 roku bliźniaków - w środę poinformował Business Insider. Portal powołuje się na dokumenty sądowe, na mocy których dzieciom nadano nazwisko po ojcu. Matką dzieci ma być Shivon Zilis, dyrektorka wykonawcza w Neuralink, jednej z firm należących do najbogatszego człowieka na świecie.

Z informacji uzyskanych przez Business Insider wynika, że bliźniaki przyszły na świat w listopadzie 2021 roku, czyli kilka tygodni przed narodzinami drugiego dziecka Elona Muska i jego byłej już partnerki Claire Boucher, piosenkarki znanej pod pseudonimem Grimes.

Business Insider miał dotrzeć do sądowych dokumentów dotyczących prawnej zmiany imion bliźniaków. W dokumentach postanowiono, aby dzieci miały nazwisko po ojcu - Musk, oraz drugie imiona po nazwisku matki - Zilis. Złożony w kwietniu 2022 roku wniosek został zaakceptowany przez sąd w teksańskim Austin, gdzie bliźniaki przyszły na świat. Dokumenty, na które powołuje się Business Insider, wskazują Elona Muska i Shivon Zilis jako rodziców oraz zawierają sądową pieczęć i podpis Muska.

Miliarder, uznawany obecnie za najbogatszego człowieka na świecie, na razie nie odniósł się do tych informacji.

Elon Musk i Shivon Zilis

36-letnia Shivon Zilis pracuje jako dyrektorka wykonawcza ds. operacyjnych w Neuralink, należącej do Muska firmie zajmującej się opracowywaniem i rozwijaniem sztucznej inteligencji. Zatrudniona jest tam od 2017 roku, przez jakiś czas łączyła tę pracę z posadą w innej firmie Muska - Tesli. Wcześniej była także doradcą w OpenAI, laboratorium badawczym, którego jednym z założycieli jest Musk. Obecnie Zilis, jak wynika z jej profilu na portalu Linkedin, jest członkiem zarządu tej firmy.

Shivon Zilis uważana jest za wschodzącą gwiazdę w branży sztucznej inteligencji, zauważa brytyjski "Guardian". W 2015 roku znalazła się na przygotowanej przez magazyn "Forbes" liście 30 najważniejszych dla biznesu osób poniżej 30. roku życia w kategorii kapitału podwyższonego ryzyka. Pracowała wtedy jeszcze w zespole inwestycyjnym Bloomberga.

ZOBACZ TEŻ: Elon Musk na audiencji u papieża Franciszka

Dzieci Elona Muska

Elon Musk jest już ojcem siedmiorga innych dzieci, w tym bliźniaków i trojaczków. W 2004 roku jego pierwsza żona, Justine, urodziła mu dzieci Griffina i Xaviera - drugie z nich obecnie określa się jako osoba transpłciowa i złożyło wniosek o zmianę nazwiska. Dwa lata później para doczekała się również trojaczków - Kaia, Saxona i Damiana. W obu przypadkach wykorzystano metodę zapłodnienia in vitro.

W 2018 roku Musk związał się z Claire Boucher, piosenkarką znaną pod pseudonimem Grimes. Dwa lata później urodził się ich syn, który otrzymał kontrowersyjne imię X AE A-XII. W grudniu 2021 roku na świat przyszło natomiast drugie dziecko Muska i Boucher - urodzona przez surogatkę córka, której imienia nie podano do publicznej wiadomości. Niedługo wcześniej, bo we wrześniu, para poinformowała o swoim rozstaniu.

ZOBACZ TEŻ: Elon Musk zaprzecza oskarżeniom o molestowanie seksualne. "Opisz tylko jedną rzecz, cokolwiek, co nie jest znane opinii publicznej"

Autor:kgo//mm

Źródło: Business Insider, CNN, The Guardian, Forbes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości