TVN24 | Ciekawostki

Dostał wypłatę 330 razy większą niż zwykle. Zrezygnował z pracy i zniknął

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
wac//am
Źródło:
FOX-7, Fortune.com
chile
Google EarthMężczyzna nie zwrócił rekordowo wysokiej wypłaty

Pracownik firmy produkującej wędliny w Chile otrzymał wypłatę około 330-krotnie wyższą od jego miesięcznych zarobków. Mężczyzna zadeklarował, że zwróci pieniądze, jednak nie zrobił tego i już nie wrócił do pracy.

Według magazynu ekonomicznego "Diario Financiero", pracownik firmy Consorcio Industrial de Alimentos, w której pracował w dziale wysyłek, otrzymał za maj ponad 165 milionów chilijskich pesos, czyli równowartość ponad 812 tys. polskich złotych, zamiast 500 tys. pesos (ok. 2460 złotych), które dostawał zwykle.

Obiecał zwrócić pieniądze i zniknął

Pracownik początkowo miał powiadomić pracodawcę, producenta wędlin, o gigantycznej wypłacie. Jego kierownik zgłosił problem do działu kadr, który z kolei poprosił pracownika o udanie się do banku i dokonanie zwrotu dodatkowej kwoty. Mężczyzna zgodził się zwrócić pieniądze następnego dnia, ale tego nie zrobił, ignorował zawiadomienia pracodawcy przez kolejne dni.

ZOBACZ TEŻ: Z konta firmy zniknęło niemal dziewięć milionów złotych. Księgowa oskarżona, pieniędzmi miała grać u bukmachera

Następnie w liście wysłanym do firmy przez swojego adwokata poinformował, że rezygnuje z pracy. Jak podaje "Diario Financiero", od tego czasu służbom nie udało się nawiązać kontaktu z mężczyzną. Consorcio Industrial de Alimentos złożyło skargę przeciwko pracownikowi, zarzucając mu sprzeniewierzenie funduszy.

Firma nie poinformowała, dlaczego pracownik otrzymał na konto tak dużą kwotę.

ZOBACZ TEŻ: Spoofing – coraz więcej osób pada ofiarą tego oszustwa i traci duże sumy pieniędzy

Autor:wac//am

Źródło: FOX-7, Fortune.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości