TVN24 | Ciekawostki

Szeroka na 200 metrów i z najcieplejszą wodą. Ranking najpiękniejszych plaż w Polsce

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
kgo//mm
Źródło:
Travelist, tvn24.pl
Monitoring pomaga ratownikom wodnym w pracy
Monitoring pomaga ratownikom wodnym w pracyTVN24
wideo 2/3
TVN24Monitoring pomaga ratownikom wodnym w pracy

Nadbałtyckie plaże pozostają jednym z najpopularniejszych kierunków letniego wypoczynku. Dla osób planujących urlop w tej części kraju powstał ranking najpiękniejszych polskich plaż przygotowany przez Magazyn Travelist. Zwycięzcą, po raz kolejny, została plaża w Świnoujściu, oprócz niej wyróżniono jednak również dziewięć innych miejsc.

Ranking najpiękniejszych plaż w Polsce jak co roku prezentuje 10 bałtyckich plaż wybranych spośród wszystkich dostępnych na polskim wybrzeżu.

Najpiękniejsza plaża w Polsce

Jest szeroka nawet na 200 metrów, od lat zaliczana do najczystszych plaż w Polsce, a do tego oblewają ją najcieplejsze wody na polskim wybrzeżu – latem osiągające temperaturę nawet 26 stopni. W dodatku od 17 lat bez przerwy powiewa nad nią błękitna flaga, przyznawana najlepiej zarządzanym i najbardziej ekologicznym kąpieliskom. Jak podkreśla Travelist, nie jest żadnym zaskoczeniem, że to plaża w Świnoujściu po raz kolejny została uznana za najpiękniejszą w kraju.

Wyróżniona plaża ciągnie się przez całą szerokość nadmorskiego miasta. Od strony wschodniej zamyka ją stawa Młyny, czyli znak nawigacyjny w formie wiatraka, jeden z najpopularniejszych punktów do zwiedzania w okolicy. Na plaży nie brakuje atrakcji do aktywnego wypoczynku m.in. siatkówki plażowej, kitesurfingu i windsurfingu, w pobliżu znaleźć też można ruiny pruskiego fortu z XIX wieku.

Plaża w Świnoujściu po raz kolejny uznana za najpiękniejszą w Polscekatatonia82 / Shutterstock

O czystość świnoujskiego kąpieliska dba profesjonalna ekipa – plaża jest codziennie sprzątana.

ZOBACZ TEŻ: Świnoujście. Spacer tunelem z wyspy Wolin na Uznam. Koniec kolejek przed promami coraz bliżej

Kołobrzeg i Hel na podium

Drugie miejsce w rankingu przypadło plaży, a właściwie plażom w Kołobrzegu. Piaszczyste wybrzeże w tym mieście podzielone jest na kilka odcinków: długą na prawie pół kilometra i szeroką na niemal 100 metrów plażę Centralną zlokalizowaną między molem a latarnią morską, oraz na plaże Wschodnią i Zachodnią.

Całe kołobrzeskie wybrzeże pokrywa czysty, złocisty piasek. Jak wynika z rankingu, w tym roku błękitna flaga będzie powiewać nad plażą Zachodnią oraz fragmentami plaży Wschodniej.

Kołobrzeg ma piękne, piaszczyste plażeTVN

Podium uzupełnia znajdująca się na trzecim miejscu plaża wieńcząca Półwysep Helski. Nie jest ona tak szeroka jak wyprzedzające ją kąpieliska w Świnoujściu i Kołobrzegu, ale dzięki kilometrowej długości i tak jest tam dużo miejsca.

Ze względu na będące efektem specyficznego położenia silne wiatry i wysokie fale Hel cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród surferów. Miejscowa plaża jako jedyna w Polsce została sklasyfikowana w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu European Best Destinations, w którym zajęła 10. miejsce.

Plaża na Helutvn24

ZOBACZ TEŻ: Wakacje w Polsce. "Patrząc z perspektywy nawet zeszłego roku, sytuacja jest diametralnie inna"

Ranking plaż w Polsce

Pełny ranking najpiękniejszych plaż w Polsce według Magazynu Travelist wygląda następująco:

1. Świnoujście 2. Kołobrzeg 3. Duża plaża na cyplu, Półwysep Helski 4. Sopot 5. Trzęsacz 6. Plaża Stogi 7. Dębki 8. Krynica Morska 9. Ustka 10. Plaża Dubaj w Jarosławcu

Najpiękniejsze plaże w Europie

Podobne rankingi najpiękniejszych plaż powstają również dla innych miejsc w Europie. Wiele z najciekawszych i najpopularniejszych miejsc na letni wypoczynek znajduje się zwłaszcza na południu kontynentu.

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje w Europie. Gdzie najtaniej można spędzić urlop? Na czele rankingu popularny wśród Polaków kierunek

Autor:kgo//mm

Źródło: Travelist, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: katatonia82 / Shutterstock

Pozostałe wiadomości