Ciekawostki

Ciekawostki

Dni karpia jako świątecznego symbolu są już policzone. W Japonii wyrósł mu poważny konkurent: węgorz elektryczny. Nie tylko pięknie się prezentuje, ale potrafi też zasilić choinkę. No, a po świętach.... Może sushi?

O wyjątkowo pechowym parkowaniu może mówić kierowca z Atlanty w USA. Podczas manewrowania Amerykanin nie zmieścił się na piętrowym parkingu.

Dla widzów meksykański festiwal cyrkowy to przede wszystkim niezapomniane wrażenia i mnóstwo atrakcji. Dla ośmiu kubańskich cyrkowców miał stać się ucieczką od reżimu i przepustką do wolności.

Chilijski ksiądz usłyszał od sędziego nietypowy wyrok: skoro notorycznie nieprawidłowo parkował samochód, teraz przez trzy miesiące będzie musiał recytować psalmy.

Miał trochę wolnego czasu, oryginalny pomysł i numer do Białego Domu. Pewien islandzki nastolatek postanowił zadzwonić do Waszyngtonu i umówić się na rozmowę z Georgem W. Bushem.

Może i przegrał z Georgem W. Bushem wybory, ale nawet prezydent Stanów Zjednoczonych chciałby się zapewne zamienić z tegorocznym pokojowym noblistą. Na cześć Ala Gore zagrały m.in. Kylie Minogue i Alicia Keys, a całusa dostał od pięknej Umy Thurman.

38-letni Austriak Felix Baumgartner skoczył z najwyższego budynku świata, 509 metrowej "101 Tower" w Taipei na Tajwanie. Cała akcja przypominała te z filmów z Jamesem Bondem.

Często operatorzy, żeby przywieźć ciekawe zdjęcia dzikich zwierząt, przeczesują sawanny i dżungle. Czasem jednak wyprawa do buszu nie jest potrzebna, bo "obiekt" - na przykład pająk - sam pcha się "na szkło".

Aby rozdać 2,5 mld prezentów w 48 godzin, święty Mikołaj powinien rozpoczynać podróż w Kirgistanie - obliczyła szwedzka firma Sweco. Rząd Kirgistanu jest wniebowzięty.

We wtorek wyjechał w kurs między dwoma Koreami pierwszy od ponad półwiecza pociąg towarowy. Pociąg będzie kursował regularnie na trasie o długości 20 kilometrów. Nie wiadomo na razie co z pociągami pasażerskimi.

Pewien brytyjski emeryt przeszedł szkołę przetrwania, gdy zacięta klamka uwięziła go na cztery dni w toalecie kręgielni - bez jedzenia, komórki, by kogokolwiek powiadomić, i przy niskich temperaturach.

Mieszkanie sprząta tylko przy muzyce. Występowała we wszystkich zakątkach kraju i zdobyła dziesiątki nagród. Nazywa się Wu Ying, ma 71 lat i jest prawdopodobnie najstarszą... tancerką hiphopową w Chinach.

... to znak, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, stara, malownicza wieża w niemieckim miasteczku Schlitz zamieniła się w największą na świecie świecę.

Święta już za pasem. Za dwa tygodnie nasze stoły się ugną po ciężarem świątecznych smakołyków. Tymczasem w Niemczech upieczono ciasto, które waży... bagatela - trzy tony! Taką atrakcję zafundowano w Dreźnie podczas najstarszego świątecznego jarmarku.

24-letnia Monika i jej rówieśnik Miłosz przystąpili w niedzielę w Warszawie do ślubu humanistycznego. Pierwszą tego typu ceremonię ślubną zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów.

Po tygodniu przygotowań, w specjalnym odcinku "Po Prostu Taniec", czyli połączeniu dwóch najpopularniejszych programów TVN - "Tańca z gwiazdami" i "You can dance - Po prostu tańcz", wreszcie okazało się kto jest najlepszy - Anna Guzik i Rafał "Roofi" Kamiński.

Grupa cyklistów użyła energii z pedałowania na rowerze do oświetlenia choinki w Hong Kongu. Akcja jest częścią większego przedsiewzięcia organizacji Greenpeace, która promuje oszczędzanie energii elektrycznej.

Butelka szkockiej whisky Macallan z 1926 roku została sprzedana za 54 tys. dolarów na bożonarodzeniowej licytacji w domu aukcyjnym Christie's w Nowym Jorku. Pod młotek poszły także inne alkohole, jak choćby XIX wieczny koniak.