Ciekawostki

Ciekawostki

Okazuje się, że śmierć nie stanowi przeszkody w podjęciu pracy. Przynajmniej według włoskich urzędników, którzy postanowili przyjąć na posadę woźnego zmarłego 15 lat temu mężczyznę.

Hamburskie łabędzie trafiły już do zimowych kwater. Zanim rzeka Alster zdążyła zamarznąć i uwięzić ptaki, władze miasta przeniosły je w bezpieczne miejsce, niedaleko tamy w Eppendorf. Pracująca tam cały czas pompy sprawią, że woda nie zamarznie i nie narazi łabędzi na niepotrzebne cierpienie.

Nicholas Jake Barton, prawnuk słynnego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla przyznał się przed australijskim sądem do udziału w aferze narkotykowej. Grozi mu 20 lat więzienia.

Okazuje się, że na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno! W Wielkiej Brytanii odbył się ślub najprawdopodobniej najstarszej na świecie pary młodej - 96-letniego Jamesa i 85-letniej Peggy.

Jezus medytujący w buddyjskim klasztorze, zgłębiający tajemnice hinduizmu i potępiający system kastowy? Czemu nie - jak pisze brytyjski "The Guardian", Hollywood zabiera się właśnie za ekranizację "zaginionych lat" Jezusa.

W Wielkiej Brytanii właściciele psów będą mogli podarować swoim pupilom niecodzienny prezent. Jedna z londyńskich perfumerii rozpoczęła sprzedaż wody toaletowej... dla psów.

Są napastnicy, obrońcy i pomocnicy, piłka jest jedna, bramki dwie - wszystko jak przystało na prawdziwy mecz piłki nożnej. Tylko zawodnicy mają cztery łapy i... trąby. Największą atrakcją kolejnego dnia tajskiego święta słoni był mecz piłki nożnej w wykonaniu olbrzymich zwierzaków.

Na świecie są już budynki w kształcie klozetów i klozetowe roboty... Restauracja, w której zamiast na krześle siedzi się na sedesie to jednak spora nowość - na Tajwanie otwarto lokal wystrojony w niecodzienne gadżety: rolki papieru toaletowego i wanny.

Od dziś mieszkańcy Italii przestają obwiniać czarne kocury o przynoszenie nieszczęścia. Po raz pierwszy we Włoszech obchodzony jest w sobotę Dzień Czarnego Kota.

Amerykańska restauracja serwująca najdroższe desery na świecie została zamknięta. Okazało się, że rekordowe słodkości zajadali nie tylko klienci lokalu. Na zapleczu do pysznych i kosztownych ciast dobierało się też 100 karaluchów, kilkadziesiąt much i mysz.

Nowy minister sprawiedliwości w niebezpieczeństwie. Podczas piątkowego programu "Bohater Tygodnia" w TVN24, którego gościem był Zbigniew Ćwiąkalski, przewróciła się na niego scenografia.

Jest nietowarzyski, nie ma jednego oka i prawie wcale się nie rusza - taki właśnie jest George, jeż z angielskim rodowodem.

Wprawdzie rekord nie padł, ale widok i tak był niezwykły. Plażowicze z Bondi Beach w Sydney mogli dziś podziwiać nietypowego wieloryba. Podobiznę olbrzyma ułożyło ustawiając się jedna obok drugiej ponad dwa tysiące osób.

Dla jednych był idolem, dla innych dziwakiem, showmanem i ryzykantem. Zaglądał krokodylom w paszcze, łapał węże, a dżunglę znał jak własną kieszeń. Zginął rok temu zaatakowany przez płaszczkę. W Australii obchodzono Dzień Steve'a Irwina.

Był jak odkurzacz - tak mówią o nim naukowcy i przyznają, że nikt nie chciałby spotkać go na swojej drodze. Paleontolodzy zrekonstruowali szkielet Nigerzaurusa - dinozaura innego niż wszystkie znane stworzenia na świecie.

- W życiu nie widziałem tylu osób wychodzących z koncertu - powiedziała fanka 24-letniej piosenkarki Amy Winehouse. - To jedna z najsmutniejszych nocy w moim życiu - dodał dziennikarz muzyczny Andy Coleman.

Etiopski sąd uznał, że zaadoptowanie przez znaną aktorkę Angelinę Jolie etiopskiej dziewczynki było zgodne z prawem. Wcześniej pojawiły się pogłoski, że bliscy chcą odzyskać dwuletnią Zaharę.

Łzy w oczach, wzruszenie ściska gardło, głos się łamie - takiej Kingi Rusin widzowie nie znali. Co spowodowało tak silne emocje? Odejście dwojga uczestników programu "You Can Dance - po prostu tańcz".