Ponad 20 tysięcy złotych za kilogram. Oto najdroższe czekoladki na świecie

Ze świata


Najdroższe na świecie czekoladki można zamówić w Bombaju. Za kilogram słodyczy trzeba zapłacić ponad sześć tysięcy dolarów, czyli ponad 20 tysięcy złotych.

Firma Fabelle Exquisite Chocolates pobiła rekord Guinnessa i wyprodukowała najdroższe czekoladki na świecie. Wyjątkowe słodycze będą sprzedawane tylko na zamówienie.

W ręcznie wykonanych pudełkach będzie się znajdować 15 czekoladek w trzech różnych smakach, co ma symbolizować trzy etapy życia.

Ich specjalną recepturę stworzył między innymi zdobywca gwiazdki Michelina Philippe Conticini. Składniki czekoladek pochodzą z różnych części świata. Wśród nich znajduje się kawa uprawiana w regionie Gór Błękitnych na Jamajce, biała belgijska czekolada, a także orzechy laskowe z Piemontu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Fabelle - dzięki rekordowi Guinnessa - ustanawia nowe standardy nie tylko na indyjskim rynku luksusowej czekolady, ale także na świecie - powiedział przedstawiciel firmy Anuj Rustagi.

Fabelle Exquisite Chocolates nie jest jednak jedynym producentem, który może pochwalić się rekordem Guinnessa dotyczącym wyrobów z czekolady.

W 2018 roku w Portugalii zaprezentowano najdroższą na świecie pojedynczą czekoladkę. Kosztowała prawie 9,5 tysiąca dolarów (około 36,5 tysięcy złotych). W nadzieniu znalazły się takie składniki wanilia z Madagaskaru, czy płatki ze złota. Pobił tym samym rekord ustanowiony przez Fritza Knipschildta. Duńczyk stworzył czekoladkę wartą 250 dolarów (około 960 złotych).

W 2012 roku za rekordowe 11 tysięcy dolarów (około 42 tysięcy złotych) sprzedano czekoladowe jajko o wadze około 50 kilogramów. Stworzył je zespół cukierników, do którego należeli William Curley, Amy Rose Curley, Alistair Birt, Sarah Frankland, Melissa Paul, Rhiann Mead i Suzue Curley.

Autor: mp / Źródło: Reuters