Głosowanie nad nominacją Perry'ego i Zinke przełożone

Ze świata

Aktualizacja:
Gage Skidmore / Wikipedia (CC BY-SA 3.0), domena publicznaKandydaci na ministrów: Ryan Zinke i Rick Perry

Senacka komisja energetyki i bogactw naturalnych przełożyła zaplanowane na wtorek posiedzenie, podczas którego miało odbyć się głosowanie nad nominacją Ryana Zinke i Ricka Perry'ego na stanowiska - odpowiednio - ministra spraw wewnętrznych i energetyki.

Powodu przełożenia terminu posiedzenia nie podano, ale Senat ma w tym tygodniu skrócony czas pracy z powodu - jak odnotowuje agencja Associated Press - zjazdu republikańskich członków Kongresu od środy do piątku w Filadelfii oraz zjazdu demokratycznych senatorów (środa-czwartek w Shepherdstown w stanie Wirginia Zachodnia).

Kandydaci na ministrów

Na stronie internetowej komisji nie pojawiła się informacja na temat przełożenia głosowania. Kandydat na ministra spraw wewnętrznych to 55-letni Ryan Zinke, były republikański kongresmen z Montany. Według doniesień mediów, tak, jak nowy prezydent Donald Trump sceptycznie odnosi się do konieczności walki z ociepleniem klimatu, jest zwolennikiem przemysłu opartego na węglu. Na ministra energii Trump desygnował 66-letniego Ricka Perry'ego. Ten były gubernator Teksasu ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA, ale przegrał rywalizację z Trumpem. Zasiadał w dwóch radach nadzorczych, w tym w firmie Energy Transfer Partners, której filią jest Dakota Access LLC, zaangażowana w budowę ropociągu znanego pod skrótem DAPL - Dakota Access Pipeline.

Zobacz: Jaka będzie polityka Donalda Trumpa? Debata Młodych w TVN24 BiS (Film z 23.01.2017)

Jaka będzie polityka Donalda Trumpa? Debata Młodych w TVN24 BiSTVN24 BiS

Autor: azb\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Gage Skidmore / Wikipedia (CC BY-SA 3.0), domena publiczna