Comcast nie połączy się z Time Warner. Dla dobra klientów

Ze świata

ShutterstockComcast wycofał się z opiewającej na 4,5 mld dol. oferty kupna Time Warner Cable

Comcast wycofał się z opiewającej na 4,5 mld dol. oferty kupna Time Warner Cable, po tym jak amerykańskie władze reulacyjne wyraziły obawy, że fuzja dawałaby nieuczciwą przewagę na rynku telewizji kablowej oraz usług internetowych.

Proponowana umowa stała się przedmiotem krytyki ze strony zarówno polityków, mediów i firm oraz branżowych grup konsumentów, którzy wyrażali obawy, że doprowadzi to stworzenia monopolu i zbyt dużej kontroli nad tym, co robią w internecie, a także co oglądają Amerykanie, informuje Reuters.

Wyraźne sugestie

- Decyzja o rezygnacji z tej transakcji podjęta przez obie firmy jest najlepszym rozwiązaniem dla amerykańskich konsumentów - powiedział Eric Holder, amerykański Prokurator Generalny.

Decyzję podjęto po tym jak doszło do spotkania między przedstawicielami Comcastu z urzędnikami Federalnej Komisji Komunikacji oraz Departamentu Sprawiedliwości. Jak informuje Reuters, podczas rozmów wyraźnie podkreślono, że transakcja zostanie poddana procedurom monopolowym, co w konsekwencji może skończyć się brakiem zgody na planowane połączenie.

Comcast to amerykańska korporacja powstała w 1963 roku, która jest największym operatorem kablowym oraz dostawcą usług internetowych.

Akcje ComcastAkcje Comcaststooq.pl

W ostatnim roku obserwujemy wyraźny wzrost akcji Comcast Inc. O godz. 21:15 amerykańskiego giganta telewizyjnego rosły o 0,89 proc.

Autor: mb / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock