Kolejne połączenia lotnicze do wschodniego sąsiada. Trzy polskie miasta na liście

Z kraju

Ekspert o liczbie pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczychTVN24 BiS
wideo 2/5

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła sześć nowych tras z międzynarodowego portu w Zaporożu w południowo-wschodniej części Ukrainy. Na liście znalazły się trzy lotniska w Polsce. Wcześniej nowe trasy na Ukrainę zapowiedział Ryanair.

Węgierski Wizz Air we wtorkowym wpisie na Facebooku zapowiedział uruchomienie sześciu tras z lotniska w Zaporożu do: Wiednia, Budapesztu, Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Wilna.

"Przewoźnicy systematycznie rozwijają ofertę w tym sektorze, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie ze strony podróżnych. Samoloty na każdej trasie latają wypełnione. Można spodziewać się, że Zaporoże będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem jak pozostałe kierunki tego segmentu” - powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Jak wskazano, połączenia na wszystkich trasach będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Inaugurację nowych połączeń zaplanowano na marzec 2020 roku.

Loty na Ukrainę

To niejedyne nowe połączenia z Polski na Ukrainę.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że linia lotnicza Ryanair ogłosiła dwie nowe trasy do wschodniego sąsiada. Połączenie Kraków - Chersoń zostanie zainaugurowane w grudniu 2019 roku, natomiast Warszawa Modlin - Charków w sezonie lato 2020.

Wcześniej, zarówno irlandzki jak i węgierski przewoźnik ogłosiły nowe połączenie z Wrocławia do Odessy. Inaugurację połączeń linie lotnicze zaplanowały na przełom października i listopada br.

Najwięksi przewoźnicy

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Wizz Air obsłużył w ubiegłym roku w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym 8,7 miliona pasażerów. To trzeci wynik spośród wszystkich przewoźników obecnych w Polsce.

Najwięcej, bo 11,5 miliona pasażerów obsłużył Ryanair. Na drugim miejscu znalazły się PLL LOT - 10,5 miliona pasażerów.

Poza podium sklasyfikowano Lufthansę. Niemiecka linia lotnicza obsłużyła 2,2 miliona pasażerów.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock