Loty z Polski. Dwóch przewoźników uruchomi nowe połączenia

[object Object]
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecieTVN24 BiS
wideo 2/4

Wizz Air, węgierskie tanie linie lotnicze, uruchamiają 17 nowych połączeń, w tym na trasie Gdańsk-Wiedeń. Nowe loty z Polski zapowiadają też linie lotnicze Air France. Samoloty będą latały na trasie Wrocław-Paryż.

Pierwsze samoloty Wizz Air z Gdańska do Wiednia polecą 27 kwietnia. Po tej dacie, loty będą regularne, 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Ceny biletów mają zaczynać się od 89 zł - poinformowało biuro prasowe.

Sorina Ratz, manager komunikacji korporacyjnej w Wizz Air przypomniała, że jesienią 2018 roku linia uruchomi połączenie samolotowe na trasie Gdańsk i Lwów.

Z drugiej strony linie wstrzymały loty z gdańskiego portu do Molde w Norwegii i do Frankfurtu-Hahn w Niemczech, tłumacząc to niskim zainteresowaniem.

Jednocześnie do nowego gdańskiego połączenia, Wizz Air ogłosił 16 innych połączeń z/do Wiednia, m.in. z Malty, Rzymu, Tel-Avivu, które będą sukcesywnie uruchamiane w 2018 roku.

Połączenie z Wrocławia

Tymczasem o nowym połączeniu z Polski poinformowały też francuskie linie Air France. Samoloty na trasie Paryż- Wrocław będą latały 7 razy w tygodniu.

"Wylot z lotniska w Paryżu zaplanowano o godzinie 9:45, na lotnisku Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika samolot wyląduje o 11:40. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Wrocławia o godzinie 12:15 i przylot do Paryża o 14:10" - poinformowało biuro prasowe.

Połączenie zostanie uruchomione w rozkładzie letnim od 26 maja. Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę Air France HOP! należącą do grupy Air France KLM, maszyną Embraer E170

Autor: ps/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock

Pozostałe wiadomości