Tani przewoźnik stawia na Kraków. Kilkanaście nowych połączeń

Z kraju

Najbardziej punktualne linie lotnicze i lotniskaTVN24 BiS
wideo 2/3

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair uruchomiły od piątku 15 nowych połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Przewoźnik ten wprowadził najwięcej nowości w zimowym rozkładzie lotów Kraków Airport, który obowiązuje od 30 października.

Jak poinformował Ryanair, po uruchomionym nieco wcześniej połączeniu do Frankfurtu, ruszają właśnie loty do Aten, Barcelony, Berlina, Frankfurtu, Glasgow, Goeteborga, Lizbony, Malmoe, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Norymbergi, Pragi, Sewilli oraz Tel Awiwu. W sezonie zimowym Ryanair, który jest bazowym przewoźnikiem krakowskiego lotniska, oferuje z niego 50 tras, z czego 15 to nowości.

Lotnisko w Krakowie

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport zwrócił uwagę na coraz bardziej zdywersyfikowaną siatkę połączeń lotniska, w tym rozwój bazowego przewoźnika. - Ułatwi to mieszkańcom Małopolski i Krakowa dotarcie do najdalszych zakątków Starego Kontynentu, a także do Afryki i Azji. Kraków także zimą będzie chętnie odwiedzany przez turystów i przedsiębiorców - ocenił.

W sumie w zimowym rozkładzie lotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice znalazło się 88 połączeń oferowanych przez 15 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska, z czego 16 to nowe kierunki.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło blisko 5 mln pasażerów, a prognoza na ten rok zakłada odprawienie około 5,2 mln osób.

Odwołane loty

Ryanair musi mierzyć się w ostatnich tygodniach z potężną falą krytyki. Przewoźnik odwołał około 700 tysięcy rezerwacji z powodu źle zaplanowanych urlopów pracowników, które doprowadziły do sytuacji, w której nie ma wystarczająco dużo pilotów.

O PRZYCZYNACH PROBLEMÓW RYANAIRA ORAZ O KONTROWERSYJNYM SZEFIE IRLANDZKICH LINII WIĘCEJ PISALIŚMY TUTAJ

W połowie października linie lotnicze poinformowały, że zatrudniły 45 nowych pilotów. Do firmy wrócił także doświadczony dyrektor operacyjny Ryanaira Michael Hickey.

Autor: ps / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kraków Airport