KGHM wciąż bez nowego prezesa. Unieważniono postępowanie

Z kraju

Kuczyński: premier porządkuje sobie spółki Skarbu PaństwaTVN24 BiS
wideo 2/4

Rada Nadzorcza KGHM unieważniła postępowania kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu oraz wiceprezesa zarządu do spraw aktywów zagranicznych - poinformowała spółka w komunikacie.

Posiedzenie rady nadzorczej KGHM, która miała wybrać prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych rozpoczęło się we wtorek. Dziś poinformowano jednak, że zakończyło się niepowodzeniem.

"W dniu 5 kwietnia 2018 roku Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w Lubinie podjęła decyzję o unieważnieniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Aktywów Zagranicznych KGHM Polska Miedź S.A." - napisano w komunikacie.

Nie podano przy tym powodów unieważnienia postępowania. Jak informowały wcześniej media, chętnych na stanowisko prezesa KGHM nie brakowało. "Dziennik Gazeta Prawna" wskazywał, że było ich około 50, a Rada na tę samą godzinę musiała zapraszać na rozmowę więcej niż jedną osobę.

Rezygnacja z rady nadzorczej

Przypomnijmy, że we wtorek spółka poinformowała o rezygnacji z członkostwa w radzie nadzorczej Wojciecha Myśleckiego, uznawanego za osobę bliską premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Myślecki jest przewodniczącym Zespołu Nowoczesnych Technologii przy NBCR a w przeszłości pełnił funkcję między innymi doradcy ds. polityki gospodarczej przy premierze. Był także opozycjonistą z czasów PRL, członkiem Solidarności Walczącej, założonej przez Kornela Morawieckiego.

Uzasadniając swoją decyzję o rezygnacji z zasiadania w radzie, Myślecki oświadczył, że uznaje ostatnie decyzje rady za niezgodnie z interesami KGHM. Jak przypominał przy tej okazji branżowy portal BiznesAlert, Wojciech Myślecki sprzeciwiał się odwołaniu ze stanowiska dotychczasowego prezesa spółki - Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego.

Zmiana prezesa

Do zmiany prezesa doszło w połowie marca. Wówczas rada nadzorcza KGHM odwołała Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa oraz Michała Jezioro z funkcji wiceprezesa. Domagalski-Łabędzki był prezesem KGHM od października 2016 roku. Jezioro pełnił funkcję wiceprezesa od listopada 2016 roku, był odpowiedzialny za aktywa zagraniczne grupy.

Obowiązki prezesa KGHM od tej pory pełni Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki.

Autor: mb//bgr / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: KGHM